با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اولین ETFهای بیت کوین توسط کمیسیون بورس آمریکا تأیید شدند
عکس : تأیید ETFهای بیت کوین

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اولین صندوق‌های قابل معامله یا ETFهای بیت کوین را تأیید کرد تا این رمزارز وارد سیستم مالی شود که برای به چالش کشیدن آن ساخته شده بود.

با این اقدام کمیسیون بورس آمریکا ، یازده ETF اسپات بیت‌ کوین از شرکت‌هایی مانند Grayscale و Fidelity در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌‌گیرند.

«گری گنسلر»، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، در بیانیه‌ای اعلام کرده که با وجود تأیید این ETFها، خود بیت کوین را تأیید نمی‌کند:

«درحالی‌که امروز فهرست‌شدن و معامله چندین سهام ETF اسپات بیت‌کوین را تأیید کردیم، ما بیت‌کوین را تأیید نکرده‌ایم. سرمایه‌گذاران باید درباره خطرات بی‌شمار مرتبط با بیت‌کوین و محصولاتی که ارزرش آن‌ها به کریپتو گره خورده است، محتاط باشند.»

تأیید ETFهای بیت کوین توسط کمیسیون بورس آمریکا

در 10 سال گذشته SEC هرگونه تلاش برای ایجاد ETF بیت کوین را رد می‌کرد، اما حالا بالاخره تصمیم گرفته تعدادی از ETFهای اسپات بیت کوین را تأیید کند. این اقدام می‌تواند باعث ورود سرمایه‌گذاران سنتی به بازار کریپتو شود و این بازار را دستخوش تغییر کند. سرمایه‌گذارانی هم که هم‌اکنون در بازار حضور دارند، مدت‌هاست منتظر تأیید ETF بیت کوین توسط SEC بوده‌اند.

درحال‌حاضر انتشار خبر تأیید ETFهای بیت‌کوین تأثیری روی قیمت این رمزارز نداشته است، بااین‌حال باید منتظر ماند و دید در میان‌مدت و بلندمدت قیمت بیت کوین چه تغییری می‌کند. هم‌اکنون این رمزارز با قیمتی نزدیک به 46,340 دلار معامله می‌شود.

تا پیش از تأیید ETF بیت کوین، سرمایه‌گذارانی که نمی‌خواستند به‌صورت مستقیم وارد بازار کریپتو شوند، سهام شرکت‌های فعال در این حوزه مانند کوین‌بیس و میکرواستراتژی را می‌خریدند. میکرواستراتژی یکی از شرکت‌های طرفدار بیت‌کوین است که نزدیک به 8 میلیارد دلار بیت‌کوین دارد. حالا با تأیید ETFهای بیت‌کوین، این احتمال وجود دارد که ارزش سهام شرکت‌های فعال در این حوزه کاهش یابد، چرا که شاید سرمایه‌ٰگذاران به‌جای این شرکت‌ها، تنها روی ETFها سرمایه‌گذاری کنند.

درنهایت بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که روز گذشته حساب SEC در ایکس برای مدت کوتاهی هک شد و اعلام کرد که این سازمان، ETFهای بیت‌کوین را تأیید کرده است. انتشار این خبر جعلی باعث سردرگمی فعالان بازار شد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین