با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
10 دلیل برای خریدن بیت کوین از نظر چت جی پی تی
عکس : خریدن بیت کوین از نظر هوش مصنوعی و چت جی پی تی
.

بیت‌کوین به‌عنوان بزرگ‌ترین ارز دیجیتال، بیشترین سهم از بازار را از آن خود کرده است. ارزش این رمزارز محبوب از زمان ساخت آن تا به حال رشد بسیار زیادی داشته و این موضوع باعث شده تا بسیاری از سرمایه‌گذاران جهان، این دارایی دیجیتال را یک دارایی مناسب سرمایه‌گذاری و حفظ ارزش پول خود ببینند. ویژگی‌های جذابی که بیت‌کوین یا به طور کلی ارزهای دیجیتال به دنیا معرفی کردند باعث شد تا این تکنولوژی جدید به‌سرعت در نقاط مختلف جهان گسترش یافته و در حوزه‌های مختلف استفاده شود.

دلایل خرید بیت کوین

در همین راستا از ربات هوش مصنوعی   ChatGPT  که در چند ماه گذشته محبوبیت بالایی در بین افراد پیدا کرده است، در مورد خرید ارز دیجیتال بیت‌کوین سوال شده است. این ربات ده دلیل مختلف ارایه کرد که چرا خرید بیت کوین می‌تواند تصمیم درستی باشد. در ادامه نگاهی به این ده دلیل خرید بیت کوین می‌اندازیم.

پتانسیل سوددهی

بیت‌کوین از زمانی که راه‌اندازی شد، شاهد افزایش ارزش خود در چند سال بعدی بود و سرمایه‌گذاران بسیاری جذب این ویژگی جذاب بیت‌کوین شدند؛ زیرا این دارایی دیجیتال توانست میزان سوددهی بسیار زیادی برای سرمایه‌گذاران داشته باشد. بالاترین قیمتی که این ارز دیجیتال از زمان راه‌اندازی خود دید مربوط به اواخر سال 2021 است که قیمت آن توانست به 69 هزار دلار برسد. البته بعد از این سقف تاریخی، وارد روند نزولی شد و کاهش پیدا کرد.

غیرمتمرکز بودن

یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌هایی که بیت‌کوین به جهان معرفی کرد، ویژگی غیرمتمرکز بودن آن است. این ویژگی باعث می‌شود تا شبکه آن بیرون و جدا از سیستم مالی سنتی، فعالیت خود را انجام دهد و هیچ دولت و گروهی نتواند آن را کنترل و اداره کند؛ بنابراین بیت‌کوین به افراد اجازه می‌دهد تا فعالیت‌های اقتصادی خود را با استقلال بیشتر و بیرون از سیستم مالی سنتی انجام دهند.

محافظت در برابر سیستم مالی سنتی

ربات هوش مصنوعی   ChatGPT  توضیح داد که بیت‌کوین می‌تواند از دارایی شما در برابر آسیب‌پذیری‌هایی که سیستم مالی سنتی دارد محافظت کند. این موضوع به این معنی است که سرمایه‌گذاران با سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین، می‌توانند از دارایی خود در برابر حوادثی از جمله سقوط اقتصادی، تورم و کاهش ارزش ارزهای فیات محافظت کند. به همین ترتیب سرمایه‌گذاران با خرید بیت‌کوین از این ریسک‌ها جلوگیری می‌کنند.عرضه محدود

افزایش عرضه یک دارایی به طور کلی باعث کاهش ارزش آن می‌شود. در سیستم مالی سنتی اگر میزان چاپ پول افزایش پیدا کند، این عمل می‌تواند ضررهای بزرگی روی اقتصاد یک کشور بگذارد که ممکن است تاثیر آن تا چندین سال باقی بماند. اما در مورد بیت‌کوین این مشکل وجود ندارد؛ زیرا حداکثر عرضه بیت‌کوین برابر با 21 میلیون واحد است و بیشتر از این مقدار تولید نخواهد شد. این موضوع به‌علاوه مفهوم هاوینگ که باعث نصف شدن عرضه بیت‌کوین در هر چهار سال می‌شود، باعث کمیاب شدن بیت‌کوین به مرور زمان شده و در نتیجه تاثیر خوبی روی ارزش آن خواهد گذاشت.

ذخیره ارزش

بیت‌کوین به مرور زمان در کنار طلا قرار گرفت و عنوان طلای دیجیتال را از آن خود کرد. عرضه محدود و ویژگی غیرمتمرکز بودن بیت‌کوین باعث شده تا برای افرادی که به دنبال یک دارایی جایگزین برای ذخیره و حفظ ارزش دارایی خود هستند جذاب شود. طلا از گذشته یک دارایی برای ذخیره ارزش در بین سرمایه‌گذاران بوده است و اکنون ورود بیت‌کوین باعث شده تا این افراد با سرمایه‌گذاری روی آن، به سرمایه خود، پراکندگی بیشتری بدهند.

دسترسی جهانی

ربات هوش مصنوعی ChatGPT یکی دیگر از ویژگی‌های بزرگ بیت‌کوین را دسترسی جهانی آن می‌داند. به این معنی که هیچ‌گونه محدودیت جغرافیایی در مورد بیت‌کوین وجود ندارد. این موضوع باعث می‌شود تا افراد بتوانند از هر جای دنیا به‌راحتی دارایی خود را به مکانی دیگر منتقل کنند، بدون اینکه با محدودیت‌های سیستم مالی سنتی برخورد کنند. این ویژگی بیت‌کوین باعث شده تا سرمایه‌گذاران بتوانند به روش‌های سرمایه‌گذاری مختلفی دست پیدا کنند که در گذشته با سیستم مالی سنتی به دلیل محدودیت‌هایی که دارد امکان نداشت.

افزایش پذیرش

یکی دیگر از دلایل سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین از نظر ChatGPT، افزایش میزان پذیرش این رمزارز است. بیت‌کوین تا به حال توسط افراد، سازمان‌ها و کسب‌وکارهای مختلفی در جهان مورد پذیرش قرار گرفته است. از نظر هوش مصنوعی، افزایش پذیرش بیت‌کوین و ورود این دارایی دیجیتال به شبکه اصلی مالی در جهان به افزایش نقدینگی و پایداری این رمزارز کمک بالایی می‌کند.

پتانسیل شمول مالی

تعداد قابل‌توجهی از افراد جهان در حال حاضر به خدمات مالی سنتی دسترسی ندارند. گسترش بیت‌کوین باعث می‌شود تا این افراد بتوانند در اقتصاد جهانی مشارکت داشته و به ابزارهای مالی دسترسی پیدا کنند و همچنین نقل‌وانتقالات دارایی خود را به‌راحتی انجام دهند.

نوآوری در تکنولوژی

تکنولوژی بلاک‌چین تنها در بازار ارز دیجیتال خلاصه نمی‌شود و حوزه‌های دیگری هم وجود دارد از جمله حوزه بهداشت و سلامت و مدیریت زنجیره تامین که می‌توان در آن‌ها از بلاک‌چین و مزایایی که با خود به همراه می‌آورد استفاده کرد. سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین از نظر هوش مصنوعی باعث می‌شود تا انقلابی در تکنولوژی و سیستم بلاک‌چین ایجاد شود.

پراکندگی

از زمان ظهور بیت‌کوین، افراد و سازمان‌های مختلف بیت‌کوین را به‌عنوان یک دارایی برای سرمایه‌گذاری در کنار روش‌های دیگر دیدند و این باعث افزایش پراکندگی در سبد سرمایه‌گذاری می‌شود. به طور کلی ارزهای دیجیتال میزان همبستگی بسیار پایینی با دارایی‌های سنتی از جمله سهام و اوراق قرضه دارند. این موضوع به این معنی است که دارایی‌های مختلف، رفتارهای متفاوتی در شرایط یکسان از خود نشان می‌دهند؛ درنتیجه پراکندگی در سبد سرمایه‌گذاری باعث کاهش ریسک سرمایه‌گذاری شده و میزان سوددهی کلی را افزایش می‌دهد.

سخن پایانی

از نظر هوش مصنوعی، سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی روی بیت‌کوین می‌تواند سودده باشد و پراکندگی بیشتری به سبد سرمایه‌گذاری افراد بدهد. مزایایی که ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین با خود وارد کردند می‌توانند بسیار سودده بوده و به سیستم مالی و حوزه‌های دیگر کمک به سزایی بکند. اما توجه داشته باشید که ارزهای دیجیتال دارای نوسانات بالایی بوده و در صورت نداشتن تجربه و دانش کافی، می‌تواند ضررهای جبران‌ناپذیری روی سرمایه شما بزند و این مقاله صرفا جنبه آموزشی و ترجمه دارد و به هیچ عنوان نباید پیشنهاد خرید و فروش و معامله ارز دیجیتال در نظر گرفته شود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین