با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ابزارهای تحلیل تکنیکال بیت کوین
عکس : معرفی ابزارهای تحلیل تکنیکال بیت کوین
.

بازار کریپتو نیز مانند بازار سهام و اوراق‌ قرضه، به داشتن نوسانات روزانه شهرت دارد. این نوسان‌ها فرصت‌هایی هستند که سرمایه‌گذاران می‌توانند با بررسی و زیر نظر گرفتن آنها، حرکت بعدی بازار را پیش‌بینی کرده و با خرید و فروش به موقع ارزهای دیجیتال از این تغییرات کسب سود کنند.

کریپتو به‌عنوان یک صنعت نوپا، فرصت‌های مالی زیادی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. جذابیت‌ این بازار توجه سرمایه‌گذاران زیادی را به خود جلب کرده‌است. برای سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین ، برخورداری از دانش و اطلاعات کافی امری ضروری به نظر می‌رسد؛ در غیر این‌صورت، سرمایه‌گذار ضررهای سنگین و غیرقابل جبرانی را متحمل خواهد شد. بنابراین، دانستن انواع مختلف ابزارهای تحلیل بیت کوین و ارزهای دیجیتال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.تحلیل تکنیکال بیت کوین چیست؟

تجزیه و تحلیل تکنیکال بیت کوین راهکاری برای ارزیابی نوسانات فعلی بازار کریپتو و شناسایی تغییرات بازار محسوب می‌شود. این امر، به معنای درک نکات موجود در نمودارها، داده‌ها و روند بیت کوین است. به بیان ساده، سرمایه‌گذاران به دنبال یافتن پایین‌ترین سطح قیمتی برای ورود به بازار و همچنین شناسایی بالاترین قیمت برای فروش و کسب سود هستند. بنابراین، درست مانند معاملات سنتی، زمان‌بندی همه چیز در معاملات بیت کوین نیز امری حیاتی به‌شمار می‌رود.

همانطور که اشاره شد، انجام یک تحلیل تکنیکال دقیق و به‌موقع در بازار بیت کوین، یکی از راه‌های شناسایی زمان مناسب برای سرمایه‌گذاری یا خروج از بازار محسوب می‌شود. تحلیلی که مشخص می‌کند که «آیا ارزش بیت کوین هنوز خیلی بالاست؟» یا «آیا قیمت آن پایین‌تر خواهد آمد یا خیر.» اساسا، تحلیل تکنیکال بیت کوین مبتنی بر این ایده است که رمزارز پیشروی بازار روندهایی را طی کرده و در نهایت آن‌ها را دوباره تکرار می‌کند. هدف از تحلیل تکنیکال شناسایی این نوسانات مداوم و در نتیجه پیش‌بینی روندهای آینده بازار است؛ پیش‌بینی‌هایی که به معامله‌گران اجازه می‌دهد در زمان مناسب به خرید و فروش دارایی خود بپردازند.

اندیکاتورهای بیت کوین

با استفاده از اندیکاتورهای رمزنگاری، می‌توان تحلیل موثری از بازار بیت‌کوین انجام داد. نمودارهای کندل استیک، خطوط روند، سطوح حمایت و مقاومت از جمله ابزارهایی هستند که اطلاعات مفیدی را برای تحلیل بیت کوین در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد.

نمودارهای کندل استیک در تحلیل بیت کوین

یکی از ابزارهای مورد علاقه در میان معامله‌گران بیت کوین، نمودارهای کندل استیک هستند. این ابزارها برای به‌دست آوردن بینشی عمیق‌تر از روند کلی بازار گزینه‌ای عالی به نظر می‌رسند. همانطور که می‌دانید، نمودارهای کندل استیک بالاترین و پایین‌ترین قیمت بیت کوین و همچنین قیمت باز و بسته شدن این رمزارز را در بازه زمانی انتخابی کاربر نشان می‌دهد. حتی تایم فریم این نمودار را نیز می‌توان روی ۱۰ دقیقه، ۱۲ ساعت، یک روز یا یک هفته و حتی بیشتر تنظیم کرد.

با نگاهی به این نمودار متوجه خواهید شد که بدنه کندل به رنگ سبز یا قرمز نشان داده می‌شود. رنگ بدنه سبز نشانگر بازار صعودی و قرمز بیانگر بازار نزولی است.

سایه‌های کندل که به صورت خطوط نازکی از بدنه کندل بیرون زده‌اند، منبع اطلاعات اضافی هستند. آن‌ها قله‌ها و فرودهای بیت کوین را در بازه زمانی انتخابی نشان می‌دهند. به این ترتیب، سایه‌ها نشانگر یک نبرد بین فروشندگان و خریداران است و تلاش‌های بازار را به نمایش می‌گذارند. این نمودار یک تحلیل تکنیکال عالی از رمزارز پیشروی بازار ارائه می‌دهد. به طور کلی، بدنه یک کندل نشان‌دهنده قیمت‌های ثابت باز و بسته شدن در چارچوب زمانی مشخص است، در حالی که سایه‌ها تلاش‌های ناموفق قیمت را نشان می‌دهند.

خطوط روند در تحلیل تکنیکال BTC

تحلیل تکنیکال بیت کوین بر اساس روندهای گذشته صورت می‌گیرد و به همین دلیل، درک این تحرکات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. البته، عملکردهای گذشته همیشه نشان‌دهنده نتایج آینده نیست. خطوط روند یکی از شفاف‌ترین شاخص‌های رمزنگاری هستند و با کشیدن یک خط که نقاط مختلف قیمت بالا و پایین را به هم متصل می‌کند، ایجاد می‌شوند. در نهایت، هرچه نقاط قیمت بیشتری را به هم متصل کنید، روند قوی‌تر و شناسایی و هدف‌گیری روندهای بالقوه آینده بازار آسان‌تر خواهد بود.

سطوح حمایت و مقاومت

سطوح حمایت و مقاومت می‌توانند شاخص‌های قدرتمندی برای ارزیابی حرکت بیت کوین و شناسایی سطوح ورود و خروج کلیدی باشند. این سطوح نشان‌دهنده نقاطی هستند که بازار در گذشته اوج و فرود داشته‌است. خطوط روند می‌توانند در تعیین اینکه آیا بیت کوین در حال رنج زدن است یا نشانه‌هایی از روندی جهت‌دار دارد، مفید باشد. بسیاری از معامله‌گران برای شناسایی سطوحی که بیت کوین در روند خود می‌تواند به آن برسد یا به طور بالقوه یک الگوی معکوس تشکیل دهد، به سطوح فیبوناچی و حمایت و مقاومت تکیه می‌کنند.

در توضیح بیشتر باید گفت که سطوح مقاومت نقاطی هستند که قیمت‌ها به طور مکرر بعد از برخورد به آن به عقب باز می‌گردند و سطوح حمایت جایی هستند که قیمت بیت کوین به کف رسیده‌است. اگر قیمت بیت کوین به بالاتر از سطوح مقاومت حرکت کند، نشانگر روند صعودی است. در حالی که اگر قیمت‌ به طور مداوم از سطح حمایت به سمت پایین حرکت کند، سیگنالی برای آغاز روند نزولی است.

استفاده از میانگین‌های متحرک نمایی در تحلیل بیت کوین

ابزار دیگری که برای شناسایی روندهای احتمالی بیت کوین مورد استفاده قرار می‌گیرد، میانگین متحرک نمایی (EMA) است. این ابزار میانگین قیمت BTC را در یک بازه زمانی مشخص ردیابی می‌کند. هرچه بازه زمانی در نظر گرفته شده در این بررسی‌ها طولانی‌تر باشد، نوسانات روزانه در آن کمتر نمایش داده‌خواهد شد. بنابراین این ابزار پتانسیل آن را دارد که یک شاخص قوی برای تحلیل بیت کوین باشد. سرمایه‌گذاران می‌توانند میانگین‌های متحرک تحلیل BTC را برای تایم فریم‌های مختلف تنظیم کنند. شایان توجه است که برخی از دوره‌های محبوب‌ بین ۱۰ تا ۲۰۰ روزه هستند.

میانگین‌های متحرک با تقسیم تعداد نقاط داده در یک دوره انتخاب شده بر کل داده‌ها ایجاد می‌شوند. این اطلاعات به معامله‌گران سیگنال‌هایی از جهت‌گیری و روند بیت کوین ارائه می‌دهد.

در نهایت باید گفت که تحلیل تکنیکال بیت کوین اصول و قواعد خاص خود را دارد. برای تحلیل بیت کوین باید به داده‌هایی همچون حجم معاملات، قیمت فعلی دارایی، تاریخچه قیمتی و مواردی از این قبیل توجه داشت. همانطور که اشاره شد، با استفاده از این روش تحلیلی معامله‌گران وضعیت کلی بیت کوین را ارزیابی کرده و می‌توانند در بهترین بازه قیمتی وارد بازار شوند. در مجموع، استفاده از تحلیل تکنیکال باعث افزایش تسلط سرمایه‌گذار بر بازار شده و منجر به افزایش حاشیه سود وی خواهد شد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین