با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
بلواسکای با تغییر لوگو، از امکان مشاهده پست‌ها بدون حساب کاربری رونمایی کرد
عکس : بلواسکای

بلواسکای که جایگزینی برای ایکس به‌حساب می‌آید، لوگو ی خود را از آسمانی آبی به همراه چند ابر، به یک پروانه آبی تغییر داده است. همچنین «جی گرابر»، مدیرعامل بلواسکای گفته است که اکنون برای دیدن پست‌ها در این پلتفرم نیازی به ورود به حساب کاربری نیست؛ شما می‌توانید پست‌ها را هم از وب و هم از اپلیکیشن بلواسکای مشاهده کنید.

براساس گزارش ورج، با آنکه حالا همه کاربران حتی بدون حساب کاربری می‌توانند پست‌های شما را ببینند، شما می‌توانید در تنظیمات حساب خود چنین امکانی را غیرفعال کنید تا پست‌ها فقط برای کسانی که حساب کاربری دارند قابل مشاهده باشد. بلواسکای می‌گوید که این تغییر وضعیت حساب شما را کاملاً خصوصی نخواهد کرد و برنامه‌های دیگر ممکن است به طریقی این درخواست شما را رعایت نکنند.

بلواسکای در بخش تنظیمات، در زیر گزینه غیرفعال‌کردن تماشای محتوای شما توسط دیگران می‌گوید: «بلواسکای یک شبکه باز و عمومی است. این تنظیم فقط نمایان‌بودن محتوای شما را در برنامه و وب‌سایت بلواسکای محدود می‌کند و سایر برنامه‌ها ممکن است این تنظیم را رعایت نکنند.» به گفته جی گرابر: «پست‌ها در بلواسکای همیشه در ابزار توسعه‌دهنده و سایر برنامه‌ها عمومی بوده‌اند.»

بلواسکای از لوگوی جدید خود رونمایی کرد

همچنین بلواسکای حالا یک لوگوی جدید دارد که یک پروانه آبی است. لوگوی قبلی این اپ یک آسمان آبی همراه با ابر بود. براساس گفته‌های مدیرعامل این شرکت، کاربران معمولاً از ایموجی پروانه برای نشان‌دادن بلواسکای استفاده می‌کردند. او همچنین گفته است: «پروانه به‌نوعی به مأموریت ما برای تحول شبکه‌های اجتماعی به یک چیز جدید اشاره دارد.»

با توجه به روی‌آوردن شبکه‌های اجتماعی مثل تردز به پروتکل ActivityPub و اتصال آن به شبکه‌های اجتماعی دیگر، بلواسکای که براساس پروتکل AT خود ساخته شده است، احتمالاً باید به‌دنبال تغییر باشد. بااین‌حال، این اپلیکیشن همواره مخاطبین جدیدتری جذب می‌کند و به‌سرعت درحال رشد است. گفتنی است که همچنان برای ثبت‌نام در بلواسکای به دعوت‌نامه نیاز دارید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین