با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
خودروی الکتریکی جدید Dolphin محصول BYD وارد بازار شد
عکس : خودرو دلفین

شرکت خودروسازی BYD روز دوشنبه مدل 2025 خودرو هاچ بک الکتریکی Dolphin را روانۀ بازار کرد.

به گزارش سرویس اخبار خودرو سایت شات ایکس و به نقل از تکناک خودروی Dolphin جدید با همان قیمت پایۀ 13700 دلار به فروش می‌رسد، امّا باتری بزرگ‌تری دارد و مدل به‌روز شده از بُرد رانندگی طولانی‌تری هم برخوردار است.

مدل 2025 تنها شش ماه پس از عرضۀ نسخۀ جدید Dolphin EV Glory توسط BYD روانۀ بازار شد. دلفین جدید BYD به عنوان بخشی از استراتژی آن برای حذف خودروهای ICE از بازار با خودروهای برقی ارزان‌تر معرفی شده است.

شرکت BYD مدل 2025 را در چهار تریم Vitality، Free، Fashion و Knight ارائه می‌کند. با وجود دامنه و ویژگی‌های اضافه شده، قیمت مدل جدید بدون تغییر باقی می‌ماند.

مدل Vitality از 13700 دلار شروع می‌شود، در حالی که نسخۀ برتر Knight بیش از 17850 دلار قیمت دارد. این سه تریم ارزان‌تر با باتری 45 کیلووات ساعتی BYD Blade، تا 420 کیلومتر بُرد CLTC دارند. مدل برتر نایت با یک باتری 60 کیلووات ساعتی تا 520 کیلومتر بُرد حرکتی دارد. در مقایسه، مدل پایۀ قبلی دلفین تا 302 کیلومتر بُرد CLTC با باتری 32 کیلووات ساعتی داشت.


خودروی الکتریکی دلفین محصول BYD
عکس : خودروی الکتریکی دلفین محصول BYD

همچنین تریم‌های میانی دارای یک باتری 45 کیلووات ساعتی در نسخۀ Honor بودند، که برای بُرد حرکتی 420 کیلومتر مناسب است. پرهزینه‌ترین تریم دارای بُرد 401 کیلومتری بود، که توسط یک باتری 45 کیلووات ساعتی انرژی می‌گرفت. اگرچه مدل‌های ارزان‌تر از سیستم انتقال قدرت تا 70 کیلووات بهره می‌برند، تریم «نایت» 2025 دارای موتور قوی‌تری با توان خروجی تا 150 کیلووات است، که نسبت به نسخۀ قبلی 130 کیلووات افزایش دارد.

خودروی Dolphin 2025 با طول 4125 میلی‌متر، عرض 1770 میلی‌متر و ارتفاع 1570 میلی‌متر هم اندازۀ مدل قبلی است و می‌توان آن را کمی کوچک‌تر از یک شورولت Bolt EV دانست. در کابین داخلی، همان اتصال شبکۀ هوشمند DiLink و صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی چرخشی 12.8 اینچی را خواهید دید.

شرکت خودروسازی BYD مدل جدید 2025 را در همان روزی عرضه کرد که 700000مین خودروی دلفین از خط تولید خارج شد. با خودروهای برقی ارزان قیمت مانند دلفین، شرکت BYD در حال گسترش محصولات خود در بازار خارجی است. این شرکت هفتۀ گذشته اولین کارخانۀ خود را در تایلند افتتاح و روز دوشنبه قرارداد دیگری را در ترکیه امضا کرد. این برند در بازار جهانی یکی از بزرگ‌ترین برندها به شمار می‌رود و در حال برنامه‌ریزی برای تولید خودرو در برزیل و مکزیک نیز می‌باشد.

شرکت BYD در حال حاضر از نظر تعداد خودروهای برقی فروخته شده در سه ماهۀ دوم سال 2024، از تسلا پیشی گرفته است. با وجود این، بر اساس تحقیقات جدید، تسلا امکان دارد تا پایان سال 2024 دوباره جایگاه خود را به عنوان پرفروش‌ترین خودروساز EV به دست آورد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین