با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
شات ایکس
شات ایکس
تقویم
چهارشنبه 08 شهریور 1402
Avatar
.
رز سیاه کمیاب‌ترین خودروی دنیا
عکس : رولزرویس دراپ‌تیل
.

شاخه ساخت خودروهای سفارشی رولزرویس از یک شاهکار دیگر رونمایی کرد. این خودرو که در همایش خودرویی مونته‌ری پرده‌برداری شد، دراپ‌تیل (Droptail) نام دارد و فقط ۴ دستگاه از آن روی کره خاکی موجود خواهد بود.

به گزارش دیجیاتو، مدلی که رولزرویس در کالیفرنیا رونمایی کرده، نخستین دستگاه از این سری فوق‌العاده انحصاری است. این مدل با نام اختصاصی La Rose Noire (به‌معنای رز سیاه ) شناخته می‌شود.

انتخاب این نام برای اولین دستگاه از رولزرویس دراپ‌تیل دلیل جالبی دارد. مادر فردی که این خودرو را خریداری کرده است، علاقه زیادی به باراکای مشکی دارد. ازاین‌رو وی به احترام مادر خود این اسم را برای دراپ‌تیل انتخاب کرده است.

با کمیاب‌ترین و لوکس‌ترین ماشین جهان آشنا شویدطراحی منحصربه‌فرد رولزرویس دراپ‌تیل

بدنه این خودرو جلوه بسیار خاصی دارد. جایی که شدت نور کم است، بیننده آن را مشکی تصور می‌کند. اما در زیر نور آفتاب رنگ بدنه به قرمز تغییر می‌یابد. از لحاظ طراحی، رولزرویس دراپ‌تیل چهره و استیل متمایزی دارد. در نمای روبه‌رو کاملاً مشخص است که با محصولی از رولزرویس طرف هستیم. اما در نمای جانبی، پیکره دراپ‌تیل سبکی جدید را معرفی می‌کند. در این نما همه‌چیز با خطوط نرم و ملایم به عقب خودرو ختم می‌شود.

با کمیاب‌ترین و لوکس‌ترین ماشین جهان آشنا شوید

رولزرویس دراپ‌تیل در نمای عقب خود شبیه به هیچ‌یک از محصولات این کمپانی نیست. چراغ‌های این اتومبیل فوق‌اشرافی، ساختاری عمودی و حاشیه‌های کرومی دارند. در حد فاصله این چراغ‌ها یک اسپویلر به‌چشم می‌خورد. گفتنی است راننده می‌تواند سقف رولزرویس دراپ‎‌تیل را جدا کند. این سقف جنسی از فیبر کربن دارد و بخش‌هایی از آن از پنل الکتروکرومیک است.

دو سال زمان برای طراحی و تولید کابین

رولزرویس نمای داخلی دراپ‌تیل را «شاخص‌ترین ویژگی» آن توصیف می‌کند. این شرکت برای طراحی و تکمیل کابین این پروژه منحصربه‌فرد دو سال زمان صرف کرده است. جالب اینکه در خلق فضای داخلی این خودرو، طراحان رولزرویس از گلبرگ‌های درحال ریزش گل رز الگوبرداری کرده‌اند. طرح مربوط به این گلبرگ‌ها شامل ۱۶۰۳ قطعه است که روکشی چوبی روی خود دارند.

همانند نمای بیرونی، کابین رولزرویس دراپ‌تیل نیز دارای ترکیب رنگ قرمز تیره و روشن است. همه اجزای موجود در این بخش از مرغوب‌ترین مواد هستند و از لحاظ کیفیت هیچ انتقادی وارد نیست! داشبورد این خودروی استنثانی در قسمت میانی خود یک ساعت عقربه‌ای لوکس دارد. این ساعت ساخت برند سوئیسی Audemars Piguet است و راننده می‌تواند با فشردن یک دکمه آن را جدا کرده و با کمک بندی مخصوص، به‌عنوان ساعت مچی استفاده کند. شایان ذکر است این ساعت اشرافی از نظر طراحی و رنگ‌های به‌کاررفته هماهنگی کاملی با نمای ظاهری و داخلی دراپ‌تیل دارد.

با کمیاب‌ترین و لوکس‌ترین ماشین جهان آشنا شوید

از دیگر ویژگی‌های خاص رولزرویس دراپ‌تیل نسخه رز سیاه باید به محفظه مخصوص نگهداری از نوشیدنی اشاره کنیم. این محفظه به سفارش مشتری تعبیه شده و شامل جام‌های کریستالی دست‌ساز و میز کوچک می‌شود.

مشخصات فنی

دو مدل سوپ‌تیل و بوت‌تیل براساس پلتفرم موسوم به «معماری تجمل» توسعه پیدا کرده‌اند. مدل‌هایی مثل کالینان، گوست و فانتوم نیز روی این پلتفرم تولید می‌شوند. اما دراپ‌تیل برخلاف همه آن‌ها، از یک شاسی مونوکوک جدید بهره می‌برد. این شاسی جنسی از آلومینیوم، فولاد و فیبر کربن دارد. از لحاظ موتور، دراپ‌تیل با دو برادر خود مشترک است و نیروی آن توسط همان موتور ۶.۷۵ لیتری توئین توربوی ۱۲ سیلندر تأمین می‌شود. خروجی این موتور برابر با ۵۹۳ اسب‌بخار قدرت و ۸۴۰ نیوتن‌متر گشتاور است.

اگرچه در خودرویی مثل رولزرویس دراپ‌تیل شتاب و سرعت جزو اولویت‌های اصلی نیست، اما این خودروی انحصاری صفر تا صدی برابر ۵ ثانیه دارد و نهایت سرعت آن به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

در رابطه با قیمت رولزرویس دراپ‌تیل اطلاعات رسمی موجود نیست، اما برخی منابع قیمتی در حدود ۲۵ میلیون دلار را برای این خودرو تخمین می‌زنند.

منبع : فرارو

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین