با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
نخستین خودروی شیائومی به همراه پشتیبانی از اپل کارپلی عرضه خواهد شد
عکس : خودروی شیائومی
.

شرکت شیائومی قصد عرضه نخستین خودروی الکتریکی خود در سال ۲۰۲۴ با نام کدی MS11 را دارد. این خودرو به تازگی موفق به دریافت تاییدیه بلوتوث SIG شده که جزئیات بیشتری درباره آن را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهد. خودروی شیائومی با شماره مدل‌های متفاوتی از جمله IC4034-BD، IC4004-BD، IC4024-BD، IC4054-BD، IC4005-BD و IC4015-BD این تاییدیه را دریافت کرده است.این تاییدیه، نشانگر پشتیبانی از بلوتوث ۵.۲، USB Media و البته اپل کارپلی توسط نخستین خودروی شیائومی است! سیستم کارپلی، امکان اتصال آیفون کاربران به نمایشگر خودرو و تعامل با اپلیکیشن‌های آن را فراهم می‌کند. برای مثال، در حین استفاده از کارپلی می‌توانید موسیقی‌‌های درون گوشی خود را توسط خودرو پخش کرده و از سیستم مسیریابی یا حتی سیری استفاده کنید.

خودروی شیائومی از چیپست کوالکام اسنپدراگون ۸۲۹۵ استفاده کرده که به طور اختصاصی برای خودرو‌های هوشمند طراحی شده است. عملکرد این چیپست، حدودا ۸ برابر از نسل پیشین یا همان اسنپدراگون ۸۱۵۵ سریع‌تر است. از جمله سایر ویژگی‌های این خودرو، می‌توان به یک باتری ۱۰۱ کیلووات ساعتی و پشتیبانی از شارژ سریع ۸۰۰ ولت اشاره کرد.

به ادعای شایعات، نخستین خودروی شیائومی با قیمتی بین ۲۶۰٫۰۰۰ تا ۳۵۰٫۰۰۰ یوآن (حدود ۳۶٫۴۰۰ تا ۴۹٫۰۰۰ دلار) روانه بازار خواهد شد.

درباره خودروی الکتریکی شیائومی و پشتیبانی آن از اپل کارپلی چه فکر می‌کنید؟ به عقیده شما، این شرکت پتانسیل رشد و پیشرفت در بازار خودرو را نیز دارد؟

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین