با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
تصاویر و اطلاعات جدید از بایک BJ30، جیپ چینی
عکس : بایک BJ30
.

بایک BJ20 سال 2015 معرفی شد و تولید آن تا سال 2020 ادامه داشت. سال 2021 این شرکت فیس‌لیفت اساسی برای این خودرو در نظر گرفت و آن را با کد BJ30 به بازار عرضه کرد. حالا این شرکت قصد دارد این بخش را به صورت کلی نوسازی و نسل جدیدی از این کراس‌اوور کامپکت را به بازار عرضه کند. در همین راستا وزارت صنعت و فناوری چین تصاویر این خودرو را پیش از معرفی و عرضه رسمی منتشر کرد.

بایک BJ30 مدل 2024 از زبان طراحی جدید این شرکت پیروی می‌کند که این نوع طراحی را پیش از آن بر روی BJ40 دیده‌ایم. نمای رو به رو به بسیار عجیب است و نکات ریزی دارد که باید به آن دقت کنید. برخلاف اکثر خودروها جلوپنجره این خودرو باز و مشبک نیست بلکه مانند چراغ‌های مربعی شکل LED که دیلایت‌های نیم دایره دارند پشت یک شیلد شیشه‌ای قرار گرفته‌اند. بالای چراغ‌ها و در انتهای دیلایت این خودرو یک خط کشیده شده که در ادامه با سه خط دیگر که از روی جلوپنجره عبور می‌کند به چراغ دیگر می‌رسد.

بایک برای اینکه به BJ30 استایل و رُخ آفرود دهد؛ از سپرهای رنگ نشده، محافظ سینی جلو و محافظ پلاستیکی مشکی براق دور گلگیرها استفاده کرده است. نمای جانبی آنچنان تفاوت زیادی نسبت به قبل ندارد و تنها یک قطعه مشکی رنگ بر روی ستون C باعث شده تا سقف به شکل شناور دربیاید. نمای عقب تغییر قابل توجهی داشته و چراغ‌های عمودی LED بیشترین جلوه را در این قسمت دارد.همچنان عکسی از کابین این خودرو منتشر نشده اما طبق تصاویر لو رفته قبلی، داشبورد فضای ذخیره سازی بسیار زیادی دارد و در مرکز آن نیز نمایشگر سیستم اطلاعات و سرگرمی ایستاده نصب شده است.

از نظر ابعاد بایک BJ30 4730 میلی‌متر طول، 1910 میلی‌متر عرض، 1757 میلی‌متر ارتفاع و 2820 میلی‌متر فاصله بین دو محور دارد. این اعداد نشان می‌دهد که نسل جدید BJ30 225 میلی‌متر کشیده‌تر از نسل قبل و 60 میلی‌متر کوتاه‌تر از BJ40 است.

BJ30 از پیشرانه چهار سیلندر 1.5 لیتر توربو بهره می‌برد که 185 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند.

بایک هنوز تاریخ عرضه این خودرو را اعلام نکرده اما به احتمال زیاد این خودرو سال 2024 به بازار داخلی عرضه شود. قیمت نسل فعلی مابین 14.464 تا 17.199 دلار است و قطعا نمونه جدید بیشتر از این اعداد خواهد بود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین