با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
قانون‌گذاران آمریکایی خواستار افزایش تعرفه بر خودروهای چینی هستند؛ جنگ اقتصادی شدت می‌گیرد؟
عکس : خودروهای چینی
.

دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه ایالات‌متحده با ارسال نامه‌ای به نماینده تجاری دولت بایدن، خواستار افزایش تعرفه واردات خودروهای چینی به آمریکا شدند. براساس این نامه، قانون‌گذاران آمریکایی از دولت بایدن خواسته‌اند تا تعرفه خودروهای ساخت چین به‌دلیل تهدید صنایع آمریکایی افزایش یابد.این نامه توسط «مایک گالاگر» جمهوری‌خواه، «راجا کریشنامورتی»، نماینده دموکرات و «هیلی استیونز» و «جان مولنار»، نمایندگان میشیگان، به «کاترین تای»، نماینده تجاری ایالات‌متحده، ارسال شده است. در این نامه از دولت بایدن خواسته شده تا تعرفه واردات اتومبیل‌های ساخت چین از سطح فعلی بیشتر شود. درحال‌حاضر تعرفه واردات خودروهای چینی به بازار آمریکا 25 درصد است. این تعرفه در زمان ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ وضع شده بود.

قانون‌گذاران آمریکایی در این نامه از دولت بایدن خواسته‌اند که در برابر موج واردات اتومبیل‌های ساخت چین مقاومت کند. خودروسازان چینی طی سالیان گذشته خطوط تولید متعددی را در کشورهای آمریکای لاتین ازجمله مکزیک راه‌اندازی کرده‌اند. بنابراین هزینه صادرات اتومبیل‌های ساخت چین به خاک آمریکا نسبت به گذشته کاهش یافته است. اکنون قانون‌گذاران آمریکایی از دولت بایدن می‌خواهند که با وضع تعرفه‌های سنگین، مانع هجوم اتومبیل‌های ساخت چین به بازار آمریکا شود.

خودروهای چینی، عامل بیکاری کارگران آمریکایی

قانون‌گذاران پشت این نامه همچنین تأکید می‌کنند که نماینده تجاری ایالات‌متحده باید تحقیقات جدیدی را در مورد خودروهای چینی آغاز کند. دلیل این تحقیقات، زیانی است که اتومبیل‌های ساخت چین برای صنعت خودروسازی آمریکا و کارگران آمریکایی ایجاد می‌کنند.

در بخش دیگری از این نامه به اقدامات مخرب تسلا بر وضعیت تولید خودرو در آمریکا اشاره شده است. تسلا پس از راه‌اندازی خط تولید خود در چین، به یک صادرکننده تبدیل شده است. این شرکت محصولاتش را با برند آمریکایی تسلا در چین مونتاژ می‌کند و سپس آن‌ها را به ایالات‌متحده صادر می‌نماید.

درحال‌حاضر خودروسازان چینی به‌طور مستقیم در بازار آمریکا حضور ندارند. تنها برندی که موفق شده است به‌طور کامل وارد این بازار شود، برند پولستار است که زیرمجموعه جیلی به شمار می‌رود. قانون‌گذاران آمریکایی نگران موج هجوم خودروهای ساخت چین به کشورشان هستند. آن‌ها نمی‌خواهند که همانند بازار اروپا، بازار آمریکا نیز در تسلط اتومبیل‌های ساخت چین قرار گیرد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین