با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ثبت‌نام خودروهای وارداتی به‌زودی بدون محدودیت انجام خواهد شد
عکس : ثبت‌نام خودروهای وارداتی بدون محدودیت

براساس اعلام مدیر سامانه یکپارچه ، ثبت نام خودروهای وارداتی در آینده نزدیک بدون هیچ‌گونه محدودیتی انجام خواهد شد. به گفته « مهدی تقدسی »، ظرفیت مازاد در بخش خودروهای وارداتی وجود دارد. بنابراین متقاضیان جدید می‌توانند نسبت به ثبت‌نام خودروهای وارداتی در آینده نزدیک اقدام کنند. منظور از متقاضیان جدید، افرادی است که تاکنون در سامانه یکپارچه برای خرید اتومبیل‌های وارداتی ثبت‌نام نکرده‌اند.

به گفته تقدسی، اکنون 33 هزار نفر در نوبت تحویل خودروهای وارداتی قرار دارند. این افراد در اسفندماه 1401، نسبت به ثبت‌نام اولیه اتومبیل‌های وارداتی اقدام کرده بودند. در آن زمان متقاضیان باید 500 میلیون تومان وجه را در حساب خود بلوکه می‌کردند تا شرایط ثبت‌نام اتومبیل‌های وارداتی شامل حال آن‌ها شود. بااین‌حال، به‌نظر می‌رسد که اکنون این شرط حذف شده است. به‌طور مشابه، شرط بلوکه‌کردن پول در حساب بانکی برای ثبت‌نام خودروهای داخلی نیز حذف شده است.

ثبت نام خودروهای وارداتی، از وضع تا حذف محدودیت‌ها

از تابستان 1402 تابه‌حال، شاهد چند عرضه خودروهای وارداتی به بازار بوده‌ایم. روند عرضه خودروهای وارداتی از پاییز امسال سرعت بیشتری گرفته و علاوه‌براین، مدل‌های بیشتری در اختیار متقاضیان قرار گرفته است. درحال‌حاضر متقاضیان خرید اتومبیل‌های وارداتی در قالب سامانه یکپارچه که نسبت به تعیین خودرو اقدام نکرده‌اند، می‌توانند برای انتخاب و خرید اتومبیل‌های وارداتی ثبت‌نام کنند. پس از اتمام ثبت‌نام این گروه، فرایند ثبت‌نام برای سایر متقاضیان بدون محدودیت آغاز خواهد شد.

انتظار داریم با افزایش عرضه در بخش خودروهای وارداتی، قیمت این خودروها در بازار کاهش پیدا کند. همچنین حضور مشتریان در سامانه یکپارچه برای خرید این خودروها سبب کاهش تقاضا برای خرید خودروهای وارداتی در بازار می‌شود. این عامل به کاهش قیمت خودروهای وارداتی کمک خواهد کرد. به‌نظر می‌رسد که حذف محدودیت‌ها در بخش ثبت‌نام خودروهای وارداتی نیز به همین منظور صورت گرفته، چرا که تقاضا برای خرید خودرو نسبت به ماه‌های گذشته کاهش یافته است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین