با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
نیویورک تایمز از چت جی پی تی شکایت می کند
عکس : شکایت نیویورک تایمز از چت جی پی تی
.

به نقل از اینترستینگ انجینرینگ به گفته منابع آگاه این روزنامه از اینکه اوپن ای آی (مالک چت جی پی تی ) برای استفاده از محتوای آن مبلغی پرداخت نمی کند، ناراضی است و بیم آن دارد که چت بات مذکور با فراهم کردن پاسخ هایی براساس گزارش های آن، ترافیک آنلاین نشریه را کاهش دهد.

نیویورک تایمز و اوپن ای آی اکنون چند هفته است که برای دستیابی به یک توافق مشغول مذاکره هستند امابه نظر می رسد مذاکرات به بن بست رسیده و اکنون نشریه مشغول بررسی گزینه های حقوقی است.شکایتی از سوی نشریه نیویورک تایمز نقطه عطفی در حوزه هوش مصنوعی مولد به شمار می رود که محتوای نوین براساس داده های موجود تولید می کند. چت جی پی تی

با این وجود داده های مورد استفاده شامل میلیون مقاله و گزارش نیویورک تایمز و نشریات دیگر هستند که احتمالا بدون اجازه ناشر کپی می شوند. تایمز مدعی است این امر حقوق مالکیت معنوی آن را نقض می کند و چت جی پی تی با استفاده از گزارش های آن به عنوان منبع اطلاعات با ژورنالیسم رقابت می کند.

این نشریه به خصوص نگران آن است که اگر کاربران بتوانند براساس گزارش هایش از چت جی پی تی پاسخ دریافت کنند، انگیزه کمتری برای بازدید از وب سایت و خواندن مقالاتش خواهند داشت. این امر به درآمد و شهرت روزنامه آسیب می زند.

از آنجا که هیچ سابقه ای برای چنین شکایتی وجود ندارد، نمی توان پیامدهای حقوقی برای هوش مصنوعی مولد در این زمینه را مشخص کرد. با این وجود کارشناسان معتقدند نشریه تایمز اگر بتواند ثابت کند چت جی پی تی قوانین کپی رایت را نقض کرده، پرونده قدرتمند علیه شرکت خواهد داشت.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین