با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
کوالکام از دو تراشه جدید برای محصولات واقعیت افزوده / مجازی معرفی کرد
عکس : تراشه جدید کوالکام
.

غول تراشه ‌سازی آمریکایی، کوالکام ، از تراشه ‌های نسل بعدی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی جدید رونمایی کرده که اسنپدراگون XR2 نسل دو و اسنپدراگون AR1 نسل یک نام دارند. این دو پلتفرم قابلیت‌های واقعیت ترکیبی و واقعیت مجازی را برای دستگاه‌های باریک و سبک که به باتری جداگانه نیاز ندارند به ارمغان می‌آورند. با توجه به محبوبیت روزافزون محصولات واقعیت ترکیبی، انتظار می‌رود تولیدکنندگان زیادی از تراشه ‌های کوالکام در دستگاه‌های خود استفاده کنند.مطابق انتظار، تراشه اسنپدراگون XR2 نسل دو قوی‌تر از تراشه AR1 نسل یک است. این تراشه از دستگاه‌های واقعیت ترکیبی و واقعیت افزوده پشتیبانی می‌کند و قدرت پردازشی گرافیکی آن نیز در مقایسه با نسل قبلی ۲٫۵ برابر بیشتر شده است. با بهبود چشمگیر ۸ برابری، عملکرد پردازش‌های هوش مصنوعی اسنپدراگون XR2 نسل دو یکی از نقاط قوت اصلی آن خواهد بود.

اسنپدراگون XR2 نسل دو همچنین از ده دوربین پشتیبانی می‌کند و با دو نمایشگر 3K‌ به طور کامل سازگار خواهد بود. نسل جدید پردازنده سیگنال تصاویر Spectra نیز در این تراشه به کار رفته است.

از سوی دیگر، اسنپدراگون AR1 نسل یک برای عینک‌های هوشمند سبک‌وزن با قابلیت واقعیت ترکیبی توسعه داده شده است. پلتفرم جدید کوالکام از ویژگی فیلمبرداری و پخش زنده همزمان پشتیبانی می‌کند که برای کاربرانی که تولید محتوا می‌کنند بسیار کاربردی است. به لطف اسنپدراگون AR1 نسل یک، دستگاه می‌تواند به طور زنده متون را ترجمه کند.

کوالکام هر دوی این تراشه‌ها را با همکاری برند متا توسعه داده است. در این راستا، اسنپدراگون XR2 نسل دو همراه با هدست واقعیت ترکیبی کوئست ۳ عرضه خواهد شد در حالی که اسنپدراگون AR1 نسل با عینک هوشمند Ray-Ban متا روانه بازار می‌شود. سایر تولیدکنندگان نیز قادر خواهند بود که از سال ۲۰۲۴ از تراشه‌های کوالکام در محصولات خود بهره ببرند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین