با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
کلودفلر از تراشه‌های هوش مصنوعی انویدیا در مراکز داده خود استفاده خواهد کرد
عکس : استفاده کلودفلر از تراشه‌های هوش مصنوعی انویدیا
.

شرکت کلودفلر ، بزرگترین CDN جهان، قصد دارد برای ارائه راهکارهای هوش مصنوعی به کاربران، به‌ویژه مدل‌های هوش مصنوعی مولد و مدل‌های زبان بزرگ (LLM)، در سراسر شبکه جهانی خود از پردازنده‌های گرافیکی انویدیا استفاده کند.

متیو پرینس، هم‌بنیانگذار و مدیرعامل کلودفلر می‌گوید:«ارائه راهکارهای هوش مصنوعی تحت شبکه برای بسیاری از کسب‌وکارها بهترین اتفاق خواهد بود؛ چرا که هم داده‌های خصوصی از نظر فیزیکی به کاربران نزدیک می‌مانند و هم برای آن‌ها مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

ما با به‌کارگیری فناوری پیشرفته انویدیا در شبکه جهانی خود، راهکارهایی برای هوش مصنوعی خواهیم ساخت که تا پیش از این بسیاری از کاربران به آن‌ها دسترسی نداشته‌اند.»کلودفلر از سوئیچ‌های اترنت و نرم‌افزار تخصصی انویدیا استفاده خواهد کرد

کلودفلر علاوه بر پردازنده‌های گرافیکی هوش مصنوعی، سوئیچ‌های اترنت انویدیا را نیز در مراکز داده خود به کار خواهد گرفت و از نرم‌افزار کامل تخصصی انویدیا، که شامل TensorRT-LLM و Triton Inference Server می‌شود، استفاده خواهد کرد.

پردازنده‌های گرافیکی تا پایان سال 2023 در بیش از 100 نقطه جهان در پاپ‌سایت‌های کلودفلر مستقر خواهند شد و تا پایان سال 2024 تقریباً در تمام شبکه کلودفلر گسترش می‌یابد که شامل بیش از 300 مرکز داده در سراسر جهان خواهد بود.

ایان باک، معاون بخش هایپراسکیل و رایانش سریع در انویدیا می‌گوید: «پلت‌فرم ما برای تقویت موج بعدی برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی بسیار کاربردی خواهد بود.

با پردازنده‌های گرافیکی انویدیا و نرم‌افزار هوش مصنوعی انویدیا که در کلودفلر به کار گرفته خواهند شد، کسب‌وکارها می‌توانند راهکارهای جدیدی ایجاد کنند و نوآوری هوش مصنوعی را در تمام صنایع به ارمغان بیاورند.»

کلودفلر از کدام مدل‌های هوش مصنوعی پشتیبانی خواهد کرد؟

شبکه هوش مصنوعی کلودفلر در آغاز کار خود از مدل‌های ارائه‌شده توسط کاربران پشتیبانی نخواهد کرد و از رایج‌ترین مدل‌های زبان بزرگ (LLM) شامل مدل‌های Llama 2 7B و M2m100-1.2 متعلق به متا، مدل Whisper متعلق به OpenAi، مدل Distilbert-sst-2-int8 متعلق به هاگینگ فیس، مدل Resnet-50 متعلق به مایکروسافت و مدل bge-base-en-v1.5 متعلق به آکادمی هوش مصنوعی پکن (Baai) پشتیبانی می‌کند.

کلودفلر قصد دارد در آینده مدل‌های بیشتری را با کمک هاگینگ فیس اضافه کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین