با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
سامسونگ و TSMC تولید انبوه تراشه‌های 2 نانومتری را از سال 2025 آغاز می‌کنند
عکس : تراشه‌ 2 نانومتری
.

اپل در سال جاری از تراشه‌ 3 نانومتری A17 پرو و همچنین اولین پردازنده‌های 3 نانومتری دنیای کامپیوتر یعنی تراشه‌ های سری M3 رونمایی کرد. غول سازنده آیفون اکنون به دنبال استفاده از فناوری 2 نانومتری در محصولات خود است و در گزارش جدیدی گفته شده که TSMC به‌تازگی تراشه‌ های جدید 2 نانومتری خود را به اپل نشان داده است. همچنین این شرکت همراه با سامسونگ قصد دارد تا تولید انبوه تراشه‌ های 2 نانومتری خود را در سال 2025 آغاز کند.TSMC شریک تجاری کوپرتینویی‌ها برای تمام تراشه‌های اپل سیلیکون است. طبق گزارش جدید فایننشال تایمز، این شرکت امیدوار است که تولید انبوه تراشه‌های 2 نانومتری خود را در سال 2025 آغاز کند. انتظار می‌رود که اولین تراشه‌های 2 نانومتری برای گوشی‌های همراه عرضه شوند و همچنین اپل اولین مشتری فناوری آتی TSMC باشد. همچنین این شرکت علاوه بر اپل، ظاهراً فناوری خود را به انویدیا نیز نشان داده است.

TSMC در بیانیه‌ای به فایننشال تایمز تأیید کرد که در زمینه توسعه تراشه‌های 2 نانومتری پیشرفت خوبی داشته است و آن‌ها در مسیر تولید انبوه در سال 2025 قرار دارند. همچنین این تراشه‌ها پس از عرضه از نظر تراکم و بهره‌وری انرژی پیشرفته‌ترین فناوری نیمه‌هادی در صنعت خواهند بود.

توسعه تراشه های 2 نانومتری توسط سامسونگ

علاوه بر TSMC، ظاهراً سامسونگ نیز قصد دارد تا تولید انبوه تراشه‌های 2 نانومتری خود را تا سال 2025 آغاز کند. نماینده غول کره‌ای به فایننشال تایمز می‌گوید:

«ما برای تولید انبوه فناوری 2 نانومتری تا سال 2025 کاملاً آماده هستیم. از آنجایی که ما اولین شرکتی بودیم که روند انتقال به معماری GAA را پیش گرفته است، امیدواریم که روند پیشرفت از SF3 به SF2 نیز نسبتاً یکپارچه باشد.»

سامسونگ تولید انبوه فناوری 3 نانومتری (SF3) را در ژوئن سال 2022 و حدود شش ماه زودتر از TSMC آغاز کرد. بااین‌حال، رقیب تایوانی در این زمینه از سامسونگ موفق‌تر بود و غول کره‌ای نتوانسته است تا برای فناوری 3 نانومتری خود سفارشات مهمی دریافت کند.

سامسونگ برای تراشه‌های 3 نانومتری خود به معماریترانزیستور GAA روی آورد و TSMC قصد دارد تا در فناوری 2 نانومتری خود از این معماری بهره ببرد. بنابراین تجربه بیشتر غول کره‌ای با معماری نسل بعدی ممکن است به نفع سامسونگ باشد و به توسعه و تولید سریع‌تر فناوری 2 نانومتری آن کمک کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین