با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
معرفی فیلم زنبوردار، زنبورداری به سبک جیسون استاتهام
عکس : فیلم زنبوردار
.

فیلم The Beekeeper با همکاری جیسون استاتهام و دیوید آیر به عنوان فیلم پرسر و صدای اکشن سینمای امسال حسابی پرطرفدار ظاهر شده است.به گزارش سرویس اخبار سینما سایت شات ایکس و به نقل از گیمفا هر ساله شاهد پخش و اکران انواع و اقسام پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی در ژانر اکشن هستیم که این مسئله در سال میلادی گذشته حسابی جالب توجه ظاهر شد و شاهد موفقیت فیلم‌های مختلفی از جان ویک ۴ گرفته تا ماموریت غیرممکن ۷ بودیم که می‌توانست هر مخاطبی را حسابی به وجد بیاورد. با فرا رسیدن سال میلادی ۲۰۲۴ نیز در همین ابتدای کار جیسون استاتهام وارد میدان شده تا گیشه را به آتش کشیده و خودی نشان دهد.

فیلم The Beekeeper از یک جهت اثر مهمی برای دوست داران ژانر اکشن به شمار می‌رود؛ حضور دیوید آیر و جیسون استاتهام در کنار یکدیگر که دست کمی از یک رویداد سینمایی نداشته و با توجه به تریلرهای منتشر شده می‌توان گفت که آن چهره سرد و بی‌رحم بازیگر بریتانیایی بیش از همیشه توانسته تا سلسله وقایع پرزد و خورد و جذابی را برای مخاطبینش به ارمغان بیاورد.

حال که اثر نام برده شده با بهترین کیفیت ممکن در دسترس قرار گرفته در معرفی فیلم این هفته به سراغش رفته تا نگاهی به داستان، شخصیت‌ها و کلیت پروژه داشته باشیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

  • نام فیلم: The Beekeeper
  • نام فیلم به فارسی: زنبوردار
  • ژانر: اکشن و دلهره‌آور
  • سال پخش: ۲۰۲۴
  • کارگردان: دیوید آیر
  • نویسنده: کرت ویمر
  • بازیگران: جیسون استاتهام، جرمی آیرونز، جاش هاچرسون و بابی نادری
  • محصول کشور: ایالات متحده آمریکا

در فیلم The Beekeeper با مردی در ظاهر آرام و بی‌آزار به نام کلی آشنا می‌شویم که یک مزرعه بزرگ زنبورداری را اجاره کرده و روزهایش را با سر و کله زدن با زنبورها در انبار سپری می‌کند؛ جایی که در اصل متلعق به یک زن میان‌سال دوست داشتنی بوده که دست کمی از مادر برای کلی نداشته و به همین سبب نیز او ارزش و احترام بسیاری برای این پیرزن قائل می‌باشد.

با این حال در یکی از روزها زمانی که کلی برای ملاقات و گفت و گو به سراغ این پیرزن رفته متوجه می‌شود که او به دردسر افتاده و تمام اموالش به دست یک شرکت کلاه‌برداری به سرقت رفته است. اتفاق پیش آمده به حدی برای پیرزن معصوم و بی‌گناه داستان گران تمام شده که از سر ناچاری دست به خودکشی زده تا خود را از شر این بدختی و فلاکت نجات دهد.

کلی که سعی داشته تا زندگی جدیدی را شروع نماید و عملاً هیچکسی را به جز این پیرزن در اطراف خود نداشته، مملو از حس خشم و تنهایی روی دیگر خود را نمایان کرده و متوجه می‌شویم که او در اصل یک مامور بازنشسته سازمانی مخفی محسوب می‌شود که وظیفه‌اش تربیت ارتش یک نفره بوده است. ارتش یک نفره‌ای که تنها یک جرقه کافی بوده تا دریایی از خون به راه بیندازد.

کلی که تا حدودی خود را مقصر این قضیه می‌داند، زیرا دیر به وخامت اوضاع پی برده است، ماسک ظاهر آرام و بی‌آزار خود را کنار زده تا چهره واقعی خود را در همان ابتدای داستان نمایان کند که مثل همیشه با آدمکشی مرگبار، بی‌رحم، همه فن حریف و غیرقابل توقف روبرو می‌شویم که برای گرفتن انتقام به پا خواسته و با سازمانی بزرگ طرف می‌شود که از ارتشی خصوصی بهره برده است.

به مانند تمامی آثار اکشن و انتقام محور، شخصیت اصلی داستان یعنی کلی برای برقراری عدالت از سوی کسی که تحت ظلم و ستم قرار گرفته، به پا خواسته و به عنوان ارتش تک نفره، به دل سیلی از دشمنانی زده که منجر به بروز سکانس‌های اکشن پرزد و خورد و مرگباری می‌شود که اساساً داستان تنها بهانه‌ای کلیشه بوده تا شاهد جرقه این درگیری‌های لذت بخش و خونین باشیم که به مانند همیشه، بازیگر بریتانیایی ۵۶ ساله در نمایش آن‌ها سنگ تمام گذاشته است.

در اصل باید گفت که برخلاف توقعی که از کسی همچون دیوید آیر می‌رود، در بحث کارگردانی شاید که با یکی از ضعیف‌ترین ساخته‌های او طرف باشیم که حتی فیلم‌نامه نیز در مقایسه با فیلم‌های دیگر ژانر اکشن بیشتر از آن‌چه که می‌بایست، کلیشه‌ای و احمقانه جلوه کرده است. با این حال تنها و تنها به لطف جیسون استاتهام می‌توانیم از چنین کلیشه‌‌ای لذت ببریم که از نیمه دوم به بعد شدت بیشتری پیدا کرده و تا حدودی می‌تواند مخاطب را نیز کلافه نماید.

به صورت کلی باید گفت که فیلم The Beekeeper هیچ حرف جدیدی برای گفتن نداشته و حتی برای روایت داستان همیشگی ژانر اکشن که بروز اتفاقی غیرمنتظره هیولای درونی قهرمان داستان را بیدار می‌کند تا به اجرای عدالت بپردازد نیز با کم و کاستی‌های قابل توجهی به تصویر کشیده شده است. مسئله‌ای که با نقش آفرینی جذاب جیسون استاتهام می‌تواند تا حدودی قابل تحمل جلوه کرده باشد.

اگر که به سکانس‌های اکشن دیوانه‌وار و زد و خوردهای پیاپی با چاشنی جیسون استاتهام علاقه دارید، تماشای The Beekeeper می‌تواند سرگرمی کوتاه مدتی برای شما به شمار برود. با این حال باید بدانید که قطعاً قهرمانی به زیرکی و جذابیت فیلم Wrath of Man را شاهد نخواهید بود که از آن می‌توان به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های کارنامه بازیگری جیسون استاتهام نام برد که متاسفانه دیوید آیر کلیشه‌های عجیب و غریبی را فدای کیفیت کرده و با قاطعیت می‌توان گفت که این کارگردان حسابی از روزهای اوج خود فاصله گرفته و برنامه‌ای هم برای جبران این کاستی‌ها مد نظر قرار نداده است.

منبع: گیمفا

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین