با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
پذیرش کریپتو توسط فراری؛ امکان خرید خودروهای لوکس با رمزارزها فراهم شد
عکس : خرید خودرو فراری با ارز دیجیتال
.

فراری ، غول خودروسازی ایتالیایی، به‌دلیل تقاضای مشتریان خود اعلام کرد که برای خودروهای اسپرت لوکس خود در ایالات‌متحده پرداخت‌های رمزارز ی را قبول می‌کند. همچنین این شرکت خودروساز قصد دارد برنامه خود را در اروپا نیز ادامه دهد.براساس گزارش رویترز، «انریکو گالیرا»، مدیر ارشد بازاریابی و بازرگانی فراری، از این تصمیم برای فروش خودروهای لوکس این شرکت خبر داده است. پذیرش ارزهای دیجیتال توسط فراری به‌دلیل تقاضای بازار و درخواست‌های دلالان انجام شده، زیرا مشتریان بسیار زیادی ازجمله سرمایه‌گذاران جوان روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

پرداخت با رمزارز برای خودروهای لوکس فراری

یبااین‌حال، هنوز مشخص نیست چه تعداد از خودروهای فراری قرار است از طریق پرداخت‌های رمزارزی به فروش برسد. شرکت خودروسازی ایتالیایی قصد دارد با برنامه خود، این بازار درحال گسترش را آزمایش کند تا بتواند علاوه بر مشتریان معمول خود، با خریداران بیشتری ارتباط برقرار نماید. همچنین فراری می‌خواهد برنامه پرداخت رمزارزی خود را تا سه‌ماهه اول سال 2024 در اروپا نیز راه‌اندازی کند و سپس آن را در دسترس سایر مناطق دوستدار رمزارز قرار دهد.

فراری برای فاز اولیه خود که در ایالات‌متحده راه‌اندازی شده، با ارائه‌دهنده خدمات پرداخت BitPay همکاری کرده است؛ بنابراین مشتریان می‌توانند از طریق ارزهایی ازجمله بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و USD Coin برای خرید اقدام کنند.

گالیرا همچنین تأیید کرده است که هیچ کارمزد یا هزینه اضافی در هنگام استفاده از ارزهای دیجیتال وجود نخواهد داشت، زیرا BitPay به‌سرعت پرداخت‌های رمزارزی مشتریان فراری را به ارزهای فیات معمولی تبدیل و اطمینان پیدا می‌کند که در برابر نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال از آن‌‌ها محافظت شود. BitPay همچنین این اطمینان را به مشتریان خود می‌دهد که ارزها از فعالیت‌های غیرقانونی، پول‌شویی یا فرار مالیاتی حاصل نشده است.

تاکنون شرکت‌های بزرگی به‌دلیل نوسانات قیمت و عوامل دیگر در پذیرش ارزهای دیجیتال تردید کرده‌اند. ازجمله این شرکت‌ها می‌توان به تسلا اشاره کرد که ابتدا پرداخت با بیت کوین را در سال 2021 پذیرفت، اما ایلان ماسک، مدیرعامل آن، این روش پرداخت را به‌دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی خود به حالت تعلیق درآورد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین