با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
حملات سایبری از نوع DNS به ۳ شرکت بزرگ اینترنتی رکورد زد
عکس : حملات سایبری از نوع DNS به ۳ شرکت بزرگ اینترنتی

گوگل در یک پست وبلاگی اعلام کرد سرویس های ابر رایانشی آن با انبوهی از ترافیک روبرو شدند که حجم آن ۷ برابر حملات رکورد شکن سال گذشته بوده است.

شرکت حفاظت از اینترنت«کلاد فلر» نیز اعلام کرد با حمله ۳ برابر بزرگتر از آنچه قبلا مشاهده کرده، روبرو شده است. بخش سرویس وب آمازون نیز از یک نوع جدید حمله DNS خبر داد.

هر ۳ شرکت اعلام کردند حمله مذکور از اواخر آگوست شروع شده است. به گفته گوگل این حمله همچنان ادامه دارد.

DNS جزو حملات سایبری پایه به حساب می آید و شامل انبوهی از درخواست های جعلی برای داده است. به همین دلیل ترافیک عادی وب مختل می شود.

همزمان با تحول جهان قدرت حملات DNS نیز بیشتر شده و در برخی از آنها میلیون ها درخواست جعلی درهرثانیه تولیدمی شود. حملات اخیر که توسط گوگل، آمازون و کلادفلر اندازه گیری شدند، قادر به تولید صدها میلیون درخواست داده جعلی درهر ثانیه بودند.

گوگل در پست وبلاگی خود اعلام کرد تنها دو دقیقه از چنین حمله ای درخواست های جعلی داده ای تولید کرد که تعداد آن از کل بازدیدهای مقاله گزارش شده توسط ویکی پدیا در کل ماه سپتامبر۲۰۲۳ بیشتر بود. کلاد فلز نیز اعلام کرد تاکنون حمله DNS با این وسعت مشاهده نکرده بوده است.

هر سه شرکت اعلام کردند حملات با کمک شکافی در HTTP/2(نسخه جدید پروتکل شبکهHTTP) انجام شده که سبب می شود سرورها دربرابر حملات خطرناک ضعیف باشند.

هر ۳شرکت فناوری از موسسات دیگر خواسته اند تا سرورهای وب خود را آپدیت کنند تا در معرض خطر نباشند

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین