با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
آمریکا با انتشار عکس‌های برهنه ساخته‌شده با «جعل عمیق» مقابله می‌کند
عکس : عکس‌های برهنه ساخته‌شده با جعل عمیق
.

جوزف مورل نماینده دموکرات ایالت نیویورک روز سه‌شنبه بار دیگر «لایحه جلوگیری از جعل عمیق تصاویر نقاط خصوصی بدن» را ارائه کرد. این لایحه به‌اشتراک‌گذاری غیرمجاز عکس‌های برهنه ‌ای را که با ابزارهای دیجیتال دستکاری‌ شده‌اند ممنوع می‌کند.

این لایحه قبلا ارائه شده بود، ولی حالا نماینده جمهوری‌خواه تام کین از نیوجرسی هم به عنوان حامی مشترک به آن پیوسته است.علاوه بر جرم‌انگاری اشتراک‌گذاری این تصاویر، لایحه پیشنهادی امکان طرح دعوای حقوقی علیه مجرمان را هم به قربانیان می‌دهد.

مورل در بیانیه خود گفت: «منتظر حادثه دسته‌جمعی بعدی نمانیم تا خبرساز شود. این اتفاق هر روز برای زنان در همه جا رخ می‌دهد.»

طبق گزارش وال استریت ژورنال، این اقدام دو حزبی در پاسخ به حادثه‌ای در دبیرستانی در نیوجرسی بود که طی آن، عکس‌های برهنه ساخته‌شده با هوش مصنوعی از دانش‌آموزان دختر بدون رضایت آن‌ها منتشر شد.

برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند بر اساس عکس‌های عادی در شبکه‌های اجتماعی، عکس‌های برهنه بسازند که بسیار واقعی به نظر می‌رسند.

کارشناسان می‌گویند ده‌ها برنامه رایگان می‌توانند صورت و بدن افراد را در عکس‌های واقعی تغییر دهند، به‌طوری‌که تشخیص آن‌ها از واقعیت برای انسان دشوار است.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۹ نشان داد که «۹۶٪ محتوای جعل عمیق، مستهجن بوده و ۹۹٪ از آن‌ها زنان را هدف قرار داده‌اند.»

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین