با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ساخت پهپاد انتحاری با هوش مصنوعی برای اوکراین و توسط مدیرعامل سابق گوگل
عکس : اریک اشمیت مدیرعامل سابق گوگل
.

مدیرعامل فعلی گوگل آقای ساندار پیچای است، اما این شرکت قبلا توسط فردی به نام اریک اشمیت رهبری می شد. پس از ترک این شرکت در سال 2018، او تصمیم گرفت سرمایه گذاری‌های دیگری را آغاز کند. بر اساس یک گزارش جدید، ساخت پهپاد انتحاری با هوش مصنوعی برای اوکراین و توسط این مدیرعامل سابق گوگل در حال انجام است. این محصول “ لک لک سفید ” نام داشته و فقط ۴۰۰ دلار هزینه خواهد داشت. لک‌لک سفید اسم پرنده ملی اوکراین است!

ساخت پهپاد انتحاری با هوش مصنوعی برای اوکراین

خوب و بد تا حد زیادی به این بستگی دارد که از نگاه کدام سمت ماجرا به داستان نگاه کنیم. این خبر تولید یک جنگ‌افزار کاملا خطرناک شاید چون یک امریکایی آن را ساخته، در رسانه‌های جهانی با نگاهی مثبت کار می‌شود. با این حال باید بدانیم که جنگ از پایه نکوهیده است.به گزارش سرویس اخبار پهپاد سایت شات ایکس و به نقل از ترنجی در حال حاضر، روسیه و اوکراین درگیر جنگی هستند که حدود ۲ سال به طول انجامیده است. ایالات متحده از اوکراین حمایت می‌کند و اریک اشمیت بر روی راه‌هایی برای کمک در این زمینه کار کرده است.

او از زمانی که گوگل را ترک کرد، کمیسیون امنیت ملی در زمینه هوش مصنوعی را رهبری می‌کند. بنابراین، به نظر می‌رسد ساخت شرکتی که پهپادهای انتحاری مجهز به مواد منفجره را تامین می کند، یک هدف قابل پیش‌بینی برای او باشد.

توصیف “پهپاد انتحاری مجهز به هوش مصنوعی” شاید شبیه به فیلم‌های تخیلی باشد اما این حقیقت دارد. این شرکت در حال توسعه هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به مواد منفجره برای کمک به اوکراین و برای مقابله با نیروهای روسیه است.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، یک پهپاد حامل مقدار کمی مواد منفجره حدود 400 دلار قیمت دارد. طبیعتا این محصول بسیار ارزان نظامی می‌تواند کاربردهای زیادی داشته باشد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام