با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
طرح اولیه تویوتا برای توسعه خودروی برقی مخصوص مسابقه
عکس : خودروی برقی مخصوص مسابقه تویوتا
.
وسایل نقلیه الکتریکی مدرن به طور معمول به دلیل مدت زمان طولانی شارژ برای مسابقه مناسب نیستند، اما به نظر می رسد تویوتا یک راه حل جایگزین دارد.

«واحد مسابقه ای گازو» تویوتا از طرح اولیه مسابقه ای GR H۲ رونمایی کرده که برای رقابت در مسابقه ۲۴ ساعتهLe Mans در دسته بندی جدید خودروهای هیدروژنی طراحی شده است.

این خودروساز مشخصات طرح اولیه مذکور را فاش نکرده اما محور جذابیت آن آشکار به نظر می رسد؛ این یک خودروی پاک و بدون انتشار گازهای گلخانه ای است که می تواند مدت زمان بیشتری مسابقه دهد و مدت زمان شارژ آن کوتاهتر خواهد بود.

تویوتا هنوز اعلام نکرده خودروی GR H۲ چه زمان آماده خواهد بود. اما مدعی است که این خودرو برای رقابت در آینده ساخته شده است.

خودروساز مذکور پیش از این نیز وسایل نقلیه مسابقه ای با انتشار گاز گلخانه ای صفر ساخته است. تویوتا از سال ۲۰۲۱ میلادی با یک خودروی کورولا با موتور هیدروژنی در مسابقات «سوپر تایکو سریز» ژاپن شرکت می کند. همچنین خودروی هیبریدیGR۰۱۰ آن نیز سال گذشته در مسابقه Le Mans دو جایگاه برتر را به خود اختصاص داد. یک خودروی هیدروژنی مسابقه ای مانندGR H۲ در حقیقت ادامه استراتژی شرکت است.

تویوتا در زمان حساسی این خبر را اعلام کرده است زیرا سعی دارد پس از سال ها مقاومت در برابر تولید خودروهای هیبریدی و هیدروژنی، تمرکز خود را معطوف خودروهای برقی کند.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین