با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
آمازون از ترس شکایت دریافت هزینه های اضافی را لغو کرد
عکس : آمازون از ترس شکایت دریافت هزینه های اضافی را لغو کرد
.

این امر نشان می دهد غول خرده فروشی آنلاین روشی محافظه کارانه برای انجام عملیات هایش در بحبوحه افزایش تحقیقات آنتی تراست در پیش گرفته است.

آمازون تصمیم داشت از یکم اکتبر ۲۰۲۳ میلادی کارمزد ۲ درصدی جدیدی بر هر فروش محصول فروشندگان طرف ثالثی وضع کند که کالاهایشان را خودشان ارسال می کنند. این شرکت اعلام کرده بود کارمزد مذکور برای محافظت از آن محصول در مقابل هزینه های بالاتر دریافت می شود.اما اکنون یک سخنگوی آمازون در این باره می گوید: پس از بررسی های دقیق تصمیم گرفتیم برنامه دریافت کارمزد مذکور را اجرا نکنیم تا نظرات فروشندگان در خصوص آن روی طرح تاثیر نگذارد.

تغییر برنامه های آمازون در حالی روی می دهد که شرکت با یک شکایت احتمالی از سوی کمیسیون فدرال تجارت روبرو است.

کارمزد گفته شده روی هزاران فروشنده اعمال می شود که از طریق Seller Fulfilled Prime (برنامه آمازون برای تضمین ارسال سریع کالا) محصولات خود را می فروشند. این درحالی است که شرکت فرایند ارسال محموله را کنترل نمی کند.

پیش بینی می شد در ماه جاری و پس از آنکه آمازون اعلام کرد امتیازاتی برای تسویه ادعاهای آنتی تراست علیه خود ارائه نمی کند، کمیسیون فدرال تجارت شکایتی علیه شرکت ثبت کند.

این سازمان از دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ تحقیقات درباره آمازون را آغاز کرده است. آمازون به دلیل ترجیح دادن محصولات خود بر فروشندگان دیگر در پلتفرم فروش آنلاین با انتقادات زیادی روبرو شده بود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین