با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
کمپین رژیم صهیونیستی در فیس بوک و اینستاگرام با حساب‌های جعلی
عکس : فیس بوک

این شرکت شهروندان آمریکایی و کانادایی را هدف گرفته و محتوایی درباره درگیری های رژیم صهیونیستی و حماس منتشر می کرده است.

به گزارش سرویس اخبار شبکه های اجتماعی سایت شات ایکس و به نقل از انگجت - ENGadget محققان متا در کل ۵۱۰ حساب کاربری فیس بوک ، ۱۱ صفحه، ۳۲ حساب کاربری اینستاگرام و یک گروه کشف کردند که به این کمپین مرتبط بودند.

این موارد شامل حساب های کاربری جعلی و هک شده نیز بودند. حساب های کاربری مذکور در پوشش دانشجویان یهودی، شهروندان آفریقایی آمریکایی و شهروندان نگران فعالیت می کردند و پست هایی در مدح اقدامات نظامی رژیم صهیونیستی و انتقاد از آژانس UNRWAسازمان ملل و اعتراضات دانشجویان کالج ها به اشتراک می گذاشتند.

همچنین این حساب ها اظهارات اسلام هراسانه در کانادا به اشتراک گذاشته و مدعی می شدند اسلام رادیکال تهدیدی برای ارزش های لیبرال در این کشور به حساب می آید.

محققان متا اعلام کردند این کمپین به یک شرکت بازاریابی سیاسی و تجارت اطلاعات در اسرائیل مرتبط است، هرچند انگیزه آن را نمی دانند. STOIC همچنین در پلتفرم ایکس و یوتیوب نیز فعال است و وب سایت هایی متمرکز بر جنگ رژیم صهیونیستی- حماس و سیاست های خاورمیانه را مدیریت می کند.

به گفته متا، این کمپین قبل از آنکه بتواند کاربران زیادی را جذب کند کشف شد و بسیاری از حساب های کاربری جعلی توسط سیستم خودکار شرکت فناوری غیرفعال شدند. این حساب ها در فیس بوک، حدود ۵۰۰ فالور و در اینستاگرام حدود ۲ هزار فالور داشتند.

همچنین در گزارش ذکر شده به نظر می رسد افرادی که این حساب ها را ایجاد کرده اند از ابزارهای هوش مصنوعی مولد برای نوشتن بسیاری از اظهار نظر ها در صفحات سیاستمداران، رسانه ها و شخصیت های اجتماعی استفاده کرده اند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین