با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
هواوی در فرانسه کارخانه تاسیس می‌کند
عکس : هواوی

با وجود محدودیت‌هایی که دولت‌های اروپایی برای استفاده ازتجهیزات شبکه نسل پنجم (5G) هواوی اعمال کرده‌اند، منابع آگاه می‌گویند این غول چینی برنامه‌اش برای آغاز ساخت نخستین کارخانه اروپایی خود را پیش می‌برد.

هواوی برنامه‌هایی را برای کارخانه‌ای با سرمایه‌گذاری اولیه ۲۰۰ میلیون یورو (۲۱۵.۲۸ میلیون دلار) در سال ۲۰۲۰ آغاز کرد اما اجرای آن به دلیل شیوع پاندمی کووید ۱۹ به تاخیر افتاد.

منابع آگاه به زمان مشخص ساخت و راه اندازی این کارخانه در برومات واقع در نزدیکی استراسبورگ اشاره نکردند. هواوی هم به درخواست اظهارنظر پاسخ نداد.

هواوی در حالی ساخت این کارخانه را آغاز می‌کند که بعضی از دولت‌های اروپایی، استفاده از تجهیزات مخابراتی ساخت شرکت‌های هواوی و ZTE را به دلیل نگرانی‌های امنیتی، محدود یا ممنوع کرده اند.

سران اروپایی همچنان در حال بحث درباره نحوه ریسک‌زدایی هستند اما با دومین اقتصاد بزرگ جهان همکاری می‌کنند. چین سومین شریک تجاری بزرگ فرانسه پس از اتحادیه اروپا و آمریکا است.

دولت فرانسه در سال ۲۰۲۰ به اپراتورهای مخابراتی که قصد داشتند تجهیزات نسل پنجم ساخت هواوی را خریداری کنند، اعلام کرد بمحض انقضای مجوزهایشان، نمی‌توانند آنها را تمدید کنند و عملا هواوی را از شبکه‌های موبایل حذف کرد.

بر اساس گزارش رویترز، اما پس از سفر برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه به پکن در ژوئیه، معاون نخست وزیر چین اعلام کرد فرانسه تصمیم گرفته است مجوزهای نسل پنجم هواوی را در بعضی از شهرها، تمدید کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین