با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
سامسونگ در گلکسی S24 در چین، هوش مصنوعی بایدو را جایگزین گوگل کرد
عکس : گلکسی اس

ظاهرا گوشی پرچمدار سامسونگ ، گلکسی اس 24 هوش مصنوعی گوگل را با خود به چین نمی‌برد، و بدین ترتیب این فناوری گوگل راهی به چین نیافته است.

در نسخه چین ی گوشی جدید سامسونگ که به تازگی عرضه شده، چت ربات ارنی(Ernie) متعلق به شرکت بایدو برای تقویت ویژگی‌های مصنوعی گوشی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از Gemini گوگل خبری نیست.

گفتنی است «ارنی» سال گذشته پس از دریافت تاییدیه دولت چین ارائه شد، و در حقیقت رقیبی چین ی برای چت‌جی‌پی‌تی به شمار می‌رود.

به گزارش سرویس اخبار موبایل سایت شات ایکس و به نقل از ایتنا دو شرکت بایدو و سامسونگ در بیانیه مشترکی در این خصوص اعلام کردند: «با توانایی‌های موجود در Ernie، اکنون این گوشی سامسونگ ارتقا یافته و قادر است محتواها را ترجمه کند و کار خلاصه‌سازی شفاف و منظم محتواهای طولانی را به سرعت انجام دهد.»

گفتنی است سامسونگ در وب‌سایت چینی خود در معرفی گوشی جدید پرچمدارش یعنی سری گلکسی اس24 اکثر قابلیت‌های گوشی را که در مراسم رسمی رونمایی هفته گذشته سن خوزه کالیفرنیا عرضه شده بود آورده است؛ با این حال در صفحات چینی گلکسی اس24 هیچ خبری از Google و هوش مصنوعی آن Gemini نیست، زیرا در این کشور فعالیت محدودی دارد.

صعود آیفون در بازار چین

گزارش‌ها و آماری که به تازگی از وضعیت میزان نفوذ برندهای بزرگ در بازار تلفن‌های همراه هوشمند منتشر شد نشان می‌دهد که شرکت اپل توانسته به صدرنشینی 14 ساله سامسونگ به عنوان شرکت بلامنازع عرضه کننده گوشی‌های هوشمند پایان دهد.

نکته مهم در کنار این آمار، گزارش موسسه تحقیقاتی IDC بود که که با انتشار داده‌هایی نشان داد اپل برای نخستین بار در سال 2023 موفق شد مقام اول را در کشور چین(با سهم 17.3 درصدی بازار) از آن خود کند، در حالی که شرکت سامسونگ در همین سال، حتی در بین پنج شرکت برتر نیز قرار نداشت.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین