با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مشخصات فنی احتمالی کنسول دستی نینتندو سوییچ 2 فاش شد
عکس : کنسول دستی نینتندو سوییچ 2
.

کنسول دستی نینتندو سوییچ 2 قرار است سال آینده میلادی معرفی شود و حالا مشخصات فنی احتمالی آن فاش شده است.

مشخصات احتمالی نینتندو سوییچ 2

طبق اطلاعاتی که RedGamingTech منتشر کرده، نینتندو در طول فرایند توسعه سوییچ 2 بازبینی‌های سخت‌افزاری زیادی انجام داده است و در مقطعی قرار بود از پردازنده Tegra T239 Drake در آن استفاده کند. این تراشه هرچند ارتقاء بزرگی نسبت به تراشه Tegra X1 نینتندو سوییچ نسل اول محسوب می‌شود، اما مشخصات آن در حال قدیمی شدن است.تراشه‌های سری Tegra Orin در سال 2018 معرفی شدند و اگر تاریخ عرضه نینتندو سوییچ 2 در نیمه دوم سال 2024 باشد، در این صورت فاصله شش ساله بین معماری این کنسول و تراشه آن وجود خواهد داشت. گفتنی است نینتندو سوییچ نسل اول در سال 2017 عرضه شد و پردازنده X1 آن توسط انویدیا در سال 2015 معرفی شده بود که فاصله قابل قبول دو ساله را بین آن‌ها ایجاد می‌کرد.

<strong>مشخصات</strong> <strong>نینتندو سوییچ 2</strong>

با این‌حال، گزارش امروز ادعا کرده است که انویدیا ممکن است یک تراشه جدیدتر به نینتندو پیشنهاد کرده باشد. اگر این موضوع درست باشد، شایعات مربوط به عملکرد سوییچ 2 در حد PS5 و Xbox Series S باورپذیرتر می‌شوند. پردازنده سوییچ 2 ممکن است مبتنی بر فناوری مدیاتک با دو هسته Cortex-X4، دو هسته Cortex-A720 و چهار هسته Cortex-A520 باشد.

در حالی‌که گفته می‌شود تراشه Drake از هسته‌های ARM Cortex-A78AE بهره خواهد برد، ARM ادعا کرده که هسته‌های جدیدتر Cortex-A720 دارای 10 درصد عملکرد بهتری نسبت به Cortex-A78 هستند. همچنین هسته Cortex-X4 از معماری کارآمدتری نسبت به A78 (ARMv9.2 در مقابل ARMv8.2) بهره می‌برد. بنابراین استفاده از این هسته می‌تواند یک ارتقاء بزرگ نسبت به آنچه قبلا برای سوییچ 2 شایعه شده بود باشد.

از طرف دیگر، پردازنده گرافیکی نینتندو سوییچ 2 دارای 12 تا 16 پردازشگر مولتی استریم (SM) با ریزمعماری Ada Lovelace خواهد بود. هرچند پردازنده‌ای مانند Jetson AGX Orin 32GB انویدیا دارای تعداد مشابهی SM است (14)، اما از معماری قدیمی‌تر Ampere بهره می‌برد. گفتنی است معماری Ada Lovelace دارای قدرت بیشتر، کارآیی بالاتر، استاندارد فریم DLSS 3 و هسته‌های تنسور نسل چهارم است.

گزارش امروز همچنین به 12 تا 16 گیگابایت رم برای نینتندو سوییچ 2 اشاره کرده است. در هرحال، باید منتظر بمانیم و ببینیم این اطلاعات تا چه حد درست هسند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین