با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مشخصات فنی احتمالی PS5 Pro فاش شد
عکس : پی اس 5 پرو
.

وب‌سایت RedGamingTech مشخصات فنی احتمالی کنسول PS5 Pro را فاش کرده است. این کنسول احتمالا دارای پردازنده 8 هسته‌ای Zen 2 با سرعت کلاک کمی بالاتر از 4 گیگاهرتز، پردازنده گرافیکی RDNA 3 با فرکانس حداکثر 2.8 گیگاهرتز و 16 گیگابایت حافظه 18000MT/s GDDR6 خواهد بود.

در حالی‌که سونی هنوز کنسول بازی PS5 Pro را تائید نکرده، شایعه شده که این کنسول از پردازنده Viola AMD با سی‌پی‌یو Ryzen و گرافیک RDNA استفاده خواهد کرد. طبق اطلاعات فاش شده قبلی، سی‌پی‌یو PS5 Pro ممکن است یک پردازنده 8 هسته‌ای Zen 2 باشد، در حالیکه گرافیک RDNA آن دارای 30 WGP (یا 60 CU) خواهد بود.

اگرچه افشاگری امروز، بسیاری از ادعاهای گذشته را تکرار می‌کند، اما چند ادعای جدید نیز مطرح کرده است. طبق اطلاعات امروز، کنسول PS5 Pro مجهز به پردازنده Viola با 8 هسته سفارشی Zen 2 و یک گرافیک RDNA 3 با 30 WGP از 32 واحد فعال (16 WGP در هر آرایه سایه‌زن) خواهد بود.در رابطه با سرعت کلاک، پردازنده گرافیکی PS5 Pro دارای فرکانس بین 2.5 تا 2.8 گیگاهرتز خواهد بود. با این‌حال، سرعت کلاک سی‌پی‌یو آن به حدود 4 گیگاهرتز خواهد رسید. برای مقایسه، پردازنده Zen 2 کنسول PS5، دارای سرعت کلاک متغیری است که تنها تا 3.5 گیگاهرتز افزایش می‌یابد. بنابراین حتی بدون ارتقا به معماری‌های جدیدتر، PS5 Pro می‌تواند عملکرد سی‌پی‌یو قابل‌توجهی داشته باشد.

همچنین سونی ممکن است در PS5 Pro از 16 گیگابایت حافظه GDRR6 با سرعت 18000MT/s، مقدار نامشخصی رم DDR5 با 4 گیگابایت حافظه رزروشده برای سیستم و موتور 2x Tempest استفاده کند. خوب است بدانید موتور Tempest فناوری سونی از یک واحد محاسباتی سفارشی AMD RDNA برای فعال کردن صدای سه‌بعدی در PS5 است. بنابراین، استفاده از موتور 2x Tempest ممکن است به منظور رساندن صدای سه‌بعدی به سطح بالاتری در PS5 Pro باشد.

طبق گزارش امروز، پردازنده PS5 Pro با فناوری 5 نانومتری TSMC یا به احتمال زیاد با فرآیند 6 نانومتری ساخته خواهد شد. این در حالیست که گزارش‌های قبلی به لیتوگرافی 4 یا 5 نانومتری TSMC اشاره کرده بودند. در هر صورت سونی به‌تازگی پلی استیشن 5 اسلیم را معرفی کرده و بعید است به این زودی‌ها نسخه پرو را عرضه کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین