با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
E3 برای همیشه تعطیل شد؛ خداحافظی با بزرگ‌ترین نمایشگاه صنعت بازی‌های ویدیویی
عکس : E3 تعطیل شد

E3 که زمانی یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های تجاری و رویدادهای صنعت بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شد، در چند سال گذشته به دلایل مختلفی برگزار نشد. حالا سازمان برگزارکننده E3 در بیانیه‌ای که برای واشنگتن‌پست ارسال شده، تأیید کرده که این رویداد برای همیشه لغو شده است.

«استنلی پیر لوئیس»، مدیرعامل انجمن نرم‌افزار سرگرمی (ESA) که مسئول برگزاری E3 بود، به واشنگتن‌پست گفت:

«می‌دانیم که خداحافظی با چنین رویداد محبوبی دشوار است، اما با توجه به فرصت‌های جدیدی که صنعت ما برای دستیابی به طرفداران و شرکا دارد، کار درستی است.»

دلیل سقوط رویداد E3

او همچنین در بیانیه خود از دورشدن توسعه‌دهندگان و ناشران بازی‌ها از این رویداد به‌عنوان بزرگ‌ترین دلیل سقوط سریع E3 یاد کرده است. در طول چند سال گذشته، شرکت‌های بزرگ حوزه بازی مانندایکس‌باکس و پلی‌استیشن به‌جای حضور در E3، رویدادهای کم‌هزینه خود را برگزار کرده‌اند که مورد‌توجه طرفداران نیز قرار گرفته است.

یکی از بزرگ‌ترین دلایل عدم برگزاری نمایشگاه حضوری E3 در سال‌های گذشته، همه‌گیری کووید-19 بود و البته پیش‌ازآن نیز ناشران بزرگ شروع به بازاریابی برای رویدادهای خود کرده بودند. در طول چند سال گذشته، سونی با رویداد State of Play، نینتندو با Nintendo Direct و مایکروسافت با Xbox Games Showcase خود به استقبال بازیکنان رفته و از E3 فاصله گرفته‌اند.

سپس با شیوع کووید-19 در سال 2020، E3 و سایر رویدادهای حضوری صنعت بازی مانند GDC و گیمزکام کنار گذاشته شدند و از آن زمان شاهد رو‌یداد آنلاین جدیدی با نام Summer Game Fest بوده‌ایم که ناشران و توسعه‌دهندگان می‌توانند بازی‌های خود را در آن نمایش دهند.

از سال 2019 تاکنون رویداد حضوری E3 برگزار نشده است، اما در سال 2023 این رویداد به‌عنوان یک نمایشگاه دیجیتال برگزار شد. سال 2022 نیز برگزاری E3 لغو شد و هرچند در آن زمان گفته شد که این رویداد در سال 2023 به‌صورت آنلاین و حضوری برگزار خواهد شد، اما اکنون طبق این گزارش، ظاهراً باید برای همیشه با E3 خداحافظی کرد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین