با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
بازی چرخ دنده های جنگ و سه بازی انحصاری ایکس باکس به پلی استیشن ۵ و نینتندو سوییچ می‌آیند
عکس : بازی چرخ دنده های جنگ

بخش گیم یا ایکس باکس مایکروسافت درحال تغییر استراتژی است و می‌خواهد برخی از بازی‌های انحصاری خود را به کنسول‌های رقیب یعنی پلی استیشن ۵ و نینتندو سوییچ بیاورد.

با توجه به اینکه میزان فروش کنسول‌های سونی و نینتندو بسیار بیشتر است، چنین رویکردی تا حدی منطقی به نظر می‌رسد.

به گزارش سرویس اخبار بازی و گیمینگ سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو تخمین زده می‌شود مایکروسافت درمجموع ۲۷ میلیون کنسول ایکس باکس سری ایکس و اس فروخته باشد، این درحالی است که فروش پلی استیشن ۵ و نینتندو سوییچ به‌ترتیب به ۵۴.۸ و ۱۴۰ میلیون واحد می‌رسد.

بازی‌های ایکس باکس به کنسول‌های دیگر می‌آیند

مدیر بخش بازی مایکروسافت، «فیل اسپنسر»، در جدیدترین پادکست رسمی ایکس باکس گفته است که تیم او چهار بازی انحصاری ایکس باکس را به کنسول‌های دیگر می‌آورد. اسپنسر به نام این بازی‌ها اشاره نکرده است، بااین‌حال برخلاف شایعات قبلی، بازی‌های مطرحی مانند Starfield و Indiana Jones حداقل حالا به پلی استیشن ۵ یا سوییچ نمی‌آیند.

به گفته اسپنسر، این ۴ بازی حداقل یک‌سال است که در ایکس باکس و PC حضور دارند. مدیر بخش ایکس باکس به این موضوع اشاره کرده که دو بازی به پتانسیل خود رسیده‌اند و بازی‌های بزرگی هستند. اما دو بازی دیگر کوچک خواهند بود و با این تفکر که بازی‌های انحصاری خواهند بود، ساخته نشده‌‌اند.

اسپنسر همچنین به این موضوع اشاره کرده که با توجه به اینکه بازی‌های مدنظر آن‌ها به پتانسیل خود در ایکس باکس و PC‌ دست یافته‌اند، حالا فرصتی وجود دارد تا این بازی‌ها در پلتفرم‌های دیگر هم ارزش‌آفرینی کنند.

طبق شایعات، بازی‌های Halo و بازی چرخ دنده های جنگ یا همان Gears of War به‌همراه بازی‌های Hi-Fi Rush و Sea of Thieves به پلی استیشن ۵ و نینتندو سوییچ می‌آیند.

به گفته اسپنسر، ایکس باکس تعهدی درباره پورت‌کردن سایر بازی‌ها به پلتفرم‌های دیگر ندارد و درحال‌حاضر فقط می‌خواهد چهار بازی را به کنسول‌های دیگر بیاورد. درحالی‌که اسپنسر گفته که تمام بازی‌های ایکس برای کنسول‌های دیگر پورت نمی‌شوند، به این موضوع هم اشاره داشته که برای برنامه‌ریزی درباره آینده، نحوه بازخورد گیمرها از چهار بازی اولیه مدنظر گرفته می‌شود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین