با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مایکروسافت از افزایش قیمت ایکس باکس سری ایکس و گیم پس خبر داد
عکس : افزایش قیمت ایکس باکس سری ایکس و گیم
.
مایکروسافت از مردادماه امسال (آگوست) قیمت ایکس باکس سری ایکس و گیم پس را افزایش می‌دهد. این شرکت اعلام کرده بعد از سال‌ها عدم تغییر قیمت کنسول‌ها وسرویس‌های خود قصد دارد تغییراتی در قیمت‌گذاری آن‌ها براساس شرایط رقابتی هر بازار ایجاد کند.

قیمت کنسول ایکس باکس سری ایکس تا حد زیادی با افزایش قیمت کنسول پلی‌استیشن 5 در سال گذشته مطابقت خواهد داشت. از ۱۰ مردادماه (اول ماه آگوست) قیمت آن در انگلیس به 479.99 پوند، در اکثر کشورهای اروپایی به 549.99 یورو، در کانادا به 649.99 دلار کانادا و در استرالیا به 799.99 دلار استرالیا افزایش خواهد یافت. با این حال، قیمت ایکس باکس سری اس در هیچ کشوری افزایش نخواهد یافت و کماکان 299.99 دلار خواهد بود.

در حالی‌که انتظار می‌رفت افزایش قیمت ایکس باکس سری ایکس بعد از اقدام سونی در سال گذشته رخ بدهد، اما فیل اسپنسر رئیس ایکس باکس چند ماه پیش گفته بود که قیمت اشتراک‌ها نیز برای همیشه پابرجا نخواهد ماند.
در حالی‌که انتظار می‌رفت افزایش قیمت ایکس باکس سری ایکس بعد از اقدام سونی در سال گذشته رخ بدهد، اما فیل اسپنسر رئیس ایکس باکس چند ماه پیش گفته بود که قیمت اشتراک‌ها نیز برای همیشه پابرجا نخواهد ماند.

حالا قرار است هزینه اشتراک ایکس باکس گیم پس آلتیمیت و گیم پس از ۱۵ تیرماه (۶ جولای) افزایش یابد، بطوریکه قیمت گیم پس آلتیمیت از 14.99 دلار در ماه به 16.99 دلار در ماه (14.99 یورو/12.99 پوند) و هزینه اشتراک گیم پس از 9.99 دلار در ماه به 10.99 دلار در ماه (10.99 یورو/8.99 پوند) افزایش خواهد یافت. با این‌حال، مایکروسافت قیمت گیم پس پی‌سی را تغییر نداده است.

اگر در حال حاضر اشتراک ماهانه گیم پس را دارید، این افزایش قیمت‌ها تا تاریخ ۲۲ مردادماه (۱۳ آگوست) اعمال نخواهد شد. اما اعضای جدید گیم پس از ۱۵ تیرماه قیمت‌های جدید را مشاهده خواهد کرد. همچنین اگر از طریق یک کد سالانه مشترک گیم پس شده‌اید قیمت‌های جدید تا زمان تمدید اشتراک شما اعمال نخواهند شد.

گفتنی است اکثر کشورها تحت‌تاثیر افزایش قیمت گیم پس قرار خواهند گرفت؛ به‌جز چند استثنا که شامل کشورهای نروژ، شیلی، دانمارک، سوئیس و عربستان سعودی می‌شوند. مایکروسافت از سال ۲۰۱۷ قیمت اشتراک گیم پس را تغییر نداده و این شرکت تاکید کرده است که افزایش قیمت‌های جدید ربطی به پیشنهاد خرید اکتیوژن بلیزارد ندارند و صرفا برای سازگای با شرایط هر بازار انجام می‌شوند.

تغییر در هزینه اشتراک سرویس ایکس باکس مایکروسافت، به‌دنبال یک ترند عمومی در افزایش قیمت‌ سرگرمی‌های اشتراکی در سال‌های گذشته انجام می‌شود. سال گذشته، نتفلیکس، دیزنی و هلو قیمت‌های خود را افزایش دادند. اپل موزیک و اسپاتیفای نیز در سال‌های اخیر هزینه اشتراک خود را در اکثر بازارها افزایش داده‌اند.

نینتندو هنوز تغییری در قیمت‌ سرویس اشتراک آنلاین سوئیج خود از زمان راه‌اندازی آن در سال ۲۰۱۸ نداده است و سونی نیز سال گذشته فقط سرویس پلی استیشن پلاس خود را با اشتراک‌های جدید PlayStation Plus Essential, Plus Extra و Plus Premium به‌روزرسانی کرد.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین