با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مایکروسافت سرانجام آمار فروش ایکس باکس را اعلام کرد
عکس : مایکروسافت آمار فروش ایکس باکس را اعلام کرد
.

مایکروسافت در اقدامی غافلگیرکننده سرانجام آمار فروش کنسول‌های بازی بسیار محبوب سری ایکس باکس را اعلام کرد. این شرکت برای بیش از یک دهه در مورد آمار دقیق فروش این سری سکوت کرده بود و تحلیلگران فقط می‌توانستند درباره آن حدس بزنند. حالا در جریان فستیوال Best International Games 2023 که در برزیل برگزار شده، مایکروسافت از این فرصت برای انتشار اعداد واقعی استفاده کرده است.

آمار فروش ایکس باکس

اعداد مایکروسافت بسیار نزدیک به گمانه‌زنی‌های تحلیلگران است، به‌طوری‌که تا ژوئن 2023 (تیرماه)، کل فروش سری ایکس باکس سری ایکس و سری اس به ۲۱ میلیون دستگاه رسیده است. این عدد جای چندان تعجبی ندارد، چراکه در اوایل سال جاری میلادی، یک آژانس شخص‌ثالث آمار فروش سری ایکس باکس را حدود ۲۲ میلیون دستگاه حدس زده بود. حالا می‌بینیم که ارقام رسمی مایکروسافت با این آمار مطابقت دارد و صحت پیش‌بینی کارشناسان را نشان می‌دهد.

مایکروسافت همچنین مجموع فروش سری ایکس باکس وان را که شامل نسل اول وان اس و وان ایکس می‌شود اعلام کرده است. آمار فروش این سری از عدد ۵۸ میلیون دستگاه فراتر رفته است. این آمار نشان‌دهنده محبوبیت پایدار کنسول‌های نسل قبلی ایکس باکس در بین گیمرها است.اگر بخواهیم مقایسه کنیم، پلی استیشن ۵ سونی به‌عنوان رقیب مستقیم سری ایکس‌ باکس مایکروسافت، تا می 2023 (خردادماه) حدود ۳۸.۵ میلیون دستگاه فروخته بود. این عدد با بیانیه سال گذشته مایکروسافت که گفته بود فروش ایکس‌ باکس تقریبا نصف فروش PS5 است مطابقت دارد. بازار گیمینگ کماکان به شدت رقابتی است و هر دو شرکت سونی و مایکروسافت برای جلب توجه گیمرها رقابت سختی باهم دارند. با انتشار آمار جدید فروش سری ایکس باکس، مایکروسافت بار دیگر موقعیت خود را به عنوان یک بازیگر قدرتمند در صنعت بازی تثبیت کرد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین