با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
حالت ناشناس مرورگر گوگل کروم داده‌های کاربر را ردیابی می کند
عکس : حالت ناشناس مرورگر گوگل کروم
.

اگر نمی‌خواهید گوگل کروم فعالیت شما را به خاطر بسپارد، می‌توانید و‌بگردی را به صورت خصوصی در حالت ناشناس انجام دهید. این بدان معنی است که فعالیت شما در سابقه مرورگر کروم شما ظاهر نمی‌شود، بنابراین افرادی که از دستگاه شما نیز استفاده می‌کنند، نمی‌توانند تاریخچه وبگردی شما را رصد کنند.

اما ممکن است وب سایت‌ها شما را به عنوان یک کاربر جدید ببینند و تا زمانی که وارد سیستم نشده‌اید نخواهید فهمید که چه کسی هستید.

پس از دستیابی به توافق در یک دعوای حقوقی 5 میلیارد دلاری، گوگل هشداری را که هنگام استفاده از حالت ناشناس کروم نمایش می‌دهد را تغییر داد و اعلام کرد که نحوه جمع آوری داده‌های افراد توسط وب‌سایت‌ها را تغییر نمی‌دهد.

طرح دعوا در دادگاه

یک شکایت حقوقی خصوصی در سال 2020 علیه گوگل مدعی شد که گوگل کاربران را گمراه کرده است تا تصور کنند فعالیت‌های آنلاین آنها برای شرکت ممنوع است.

دادستان ها گفتند که این شرکت از تکنیک های تبلیغاتی برای نمایه سازی بازدیدهای خود از سایت استفاده کرده و از مجموعه ای از اطلاعات از حریم خصوصی استفاده کرده است.

برای حل این مشکل، گوگل موافقت کرد که این شکایت را حل و فصل کند، اما این توافق همچنان نیاز به تایید یک قاضی فدرال دارد و تا 24 فوریه آینده به دادگاه ارائه خواهد شد.به گزارش سرویس اخبار اینترنت و شبکه سایت شات ایکس و به نقل از ایتنا

به روز رسانی پیام حریم خصوصی

بر این اساس، گوگل پیامی را که کاربران در حالت ناشناس می بینند، به روز کرده است.

در یک بند مربوط به سلب مسئولیت، گوگل اضافه کرده است که عملکرد حریم خصوصی ناشناس همچنان داده‌های کاربر را جمع‌آوری می‌کند که وب‌سایت‌ها و سرویس‌ها می‌توانند به آنها دسترسی داشته باشند.

پیام جدید فقط در آخرین نسخه Google Chrome قابل مشاهده است، در حالی که پیام قبلی هنوز برای برخی از کاربران قابل مشاهده است.

این پیام همچنین بیان می‌کند که تاریخچه مرور، کوکی‌ها، داده‌های سایت و اطلاعات وارد شده در فرم‌ها در حالت ناشناس ذخیره نمی‌شوند.

قابل توجه است که پیام قبلی که کاربران در حالت ناشناس دریافت کرده بودند به آنها گفته بود: "اکنون می توانید به صورت خصوصی به مرور وب بپردازید و سایر افرادی که از این دستگاه استفاده می کنند فعالیت شما را نخواهند دید... اما نشانک ها و دانلودهای شما ذخیره می شوند.»

پیام قبلی همچنین به کاربران این امکان را می داد که کوکی های شخص ثالث را مسدود کنند، که در درجه اول از ردیابی فعالیت های اینترنتی سایت ها جلوگیری می کند.

در مورد پیام جدید، گفته می‌شود: «سایر افرادی که از این دستگاه استفاده می‌کنند، فعالیت شما را نخواهند دید، بنابراین می‌توانید به‌صورت خصوصی بیشتر وب‌گردی کنید، اما این موضوع نحوه جمع‌آوری داده‌ها توسط وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنید، از جمله Google، و دانلودهای شما را تغییر نمی‌دهد. نشانک‌ها و موارد فهرست خواندن ذخیره خواهند شد.

بیانیه گوگل

سخنگوی گوگل در بیانیه ای گفت: "ما از حل این وضعیت که مدت هاست با آن مخالف بوده ایم خرسندیم و اطلاعات بیشتری در مورد حالت ناشناس به کاربران ارائه خواهیم داد."

وی ادامه داد: حالت ناشناس در گوگل کروم همچنان به افراد این امکان را می دهد که بدون ذخیره فعالیت خود در مرورگر یا دستگاه خود به مرور اینترنت بپردازند.

آیا امکان گشت و گذار در اینترنت به صورت خصوصی و ایمن وجود دارد؟

آیا امکان گشت و گذار در اینترنت به صورت خصوصی و ایمن وجود دارد؟

بله، اما از حالت ناشناس Google یا حالت خصوصی هر مرورگر استفاده نمی‌کنید. VPN‌ها آدرس IP شما را که شناسه منحصربه‌فرد رایانه، تلفن یا رایانه لوحی شما در اینترنت است، پنهان می‌کنند، بنابراین نمی‌دانید از کدام وب‌سایت‌ها بازدید می‌کنید. شما کی هستید یا واقعا کجا هستید.

VPN ها همچنین داده هایی را که از طریق اینترنت ارسال و دریافت می کنید رمزگذاری می کنند و بدون کلید رمزگشایی آن را برای هر کسی غیرقابل درک می کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام