با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
پشتیبانی سری پیکسل 8 از Adobe RAW
عکس : پیکسل 8
.

گوشی‌های هوشمند پیکسل 8 و پیکسل 8 پرو گوگل از Adobe RAW پشتیبانی می‌کنند. این تجربه عکاسی را برای کاربرانی که به گزینه‌های ویرایش پیشرفته می‌خواهند افزایش می‌دهد. این به‌روزرسانی مدت کوتاهی پس از افزودن پشتیبانی از خروجی HDR برای لایت روم در اندروید توسط ادوبی ارائه شد.

فایل های تصویری RAW حاوی داده های بیشتری نسبت به JPEG هستند که به عکاسان در هنگام ویرایش عکس هایشان انعطاف بیشتری می دهد. در حالی که Pixel 8 و 8 Pro می‌توانند با فرمت RAW عکس بگیرند، اما عموماً فقط برای ویرایش قابل توجه تصویر ضروری است. گنجاندن پشتیبانی Adobe از RAW برای سری Pixel 8 به این معنی است که عکاسان اکنون می توانند از Lightroom و Photoshop برای ویرایش فایل های Pixel 8 RAW با کنترل و دقت بیشتری نسبت به برنامه Google Photos استفاده کنند. این باعث می‌شود که عکاسی با کیفیت بالا در پیکسل 8 در دسترس کاربران قرار گیرد.لایت روم و فتوشاپ اکنون فایل‌های پیکسل 8 RAW را که با فرمت DNG ارائه می‌شوند، تشخیص می‌دهند. این پشتیبانی به دوربین جلو، لنز زاویه باز و حسگر اصلی پیکسل 8 گسترش می‌یابد. در Pixel 8 Pro، پشتیبانی از RAW برای تصاویر گرفته شده با لنز تله فوتو نیز در دسترس است. هر لنز مشخصات RAW متمایز خود را دارد. برای استفاده از پشتیبانی Adobe RAW در سری Pixel 8، کاربران باید حداقل نسخه افزونه 16.0.1 داشته باشند. آنها همچنین باید مطمئن شوند که برنامه های Adobe آنها (Lightroom و Photoshop) برای سازگاری یکپارچه به آخرین نسخه به روز شده است.

سری پیکسل ۸ کاربردی تر از همیشه

در دیگر خبرها نسل دوم Pixel Watch ماه گذشته معرفی شد. علاوه بر این، گوگل به‌روزرسانی WearOS 4 را برای ساعت اصلی پیکسل منتشر کرد. آخرین نسل ارائه شده دارای ارتقاء قابل توجهی نسبت به نسل قبلی خود است.

با این حال، چندین کاربر با مشکل شارژ ساعت هوشمند روبرو هستند. غول جستجوگر از این موضوع آگاه است اما پاسخی رسمی در این مورد نداد. چندین کاربر در Reddit به اشتراک گذاشته‌اند که دستگاه‌های Pixel Watch 2 آنها هنگام اتصال به برق شارژ نمی‌شوند. کاربران مطمئن نیستند که آیا این به شارژر معیوب یا خود ساعت هوشمند نسبت داده می‌شود. یکی از کاربران اشاره کرد که دستگاه اصلا شارژ نمی شود.

او یک شارژر جدید دریافت کرد که در ابتدا خوب کار کرد اما در نهایت با مشکل مواجه شد. کاربر همچنین سعی کرد کابل، سوکت دیواری، استفاده از پورت‌های USB روی لپ‌تاپ و روش‌های دیگر را تغییر دهد اما همه بی‌فایده بودند. کاربر پاسخ رضایت‌بخشی از Google دریافت نکرد، با این حال، غول جستجو آن را به‌عنوان یک «مشکل مداوم» در Pixel Watch 2 تأیید کرد.

او همچنین یک واحد جایگزین از Pixel Watch 2 دریافت کرد که گفته می‌شود به خوبی کار می‌کند. متأسفانه سایر کاربرانی که با مشکلات شارژ مشابه مواجه هستند، خوش شانس نیستند که واحد جایگزینی دریافت کنند. از این رو مشخص نیست که آیا شارژر یا ساعت هوشمند معیوب است یا خیر. راه حل مشکل نیز یک راز باقی ماند.

گوگل یک صفحه پشتیبانی اختصاصی دارد که به کاربران توصیه می کند در صورت عدم شارژ صحیح پیکسل واچ ۲ چه کاری انجام دهند. اشاره می کند که ساعت هوشمند تنها به یک صورت روی پایه شارژ قرار می گیرد و اگر در جهت اشتباه قرار گیرد شارژ نمی شود. این غول جستجو در مقایسه با شارژ بی سیم در نسل قبلی خود، یک رابط چهار پین را در آخرین نسل ساعت هوشمند معرفی کرد.

در اخباری مرتبط گوگل هر ماه به‌روزرسانی‌های سیستمی را برای دستگاه‌های اندروید منتشر می‌کند که بر فروشگاه Google Play و خدمات Google Play تأثیر می‌گذارد. این به‌روزرسانی‌ها برای بهبود خدمات گوگل و بهبود مجموعه ویژگی‌های اندروید بدون به‌روزرسانی‌های اصلی OTA هستند.