با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
گوگل با اشاره به یک ویژگی در اندروید، کار روی پیکسل 8a را تأیید کرد
عکس : پیکسل 8a

گوگل در یکی از آپدیت‌های اندروید ۱۴، اطلاعات و آمار باتری را به گوشی‌های خود اضافه کرد، اما سپس در یک آپدیت دیگر، این ویژگی حذف شد.

حالا گوگل اعلام کرده است که اطلاعات و آمار باتری در پیکسل 8a وجود خواهد داشت و به‌نوعی عرضه این گوشی را تأیید کرده است. این محصول احتمالاً در اردیبهشت ۱۴۰۳ در کنفرانس گوگل I/O رونمایی خواهد شد.

به گزارش سرویس اخبار موبایل سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو براساس اعلام گوگل، قرار است نمایش اطلاعات و آمار باتری در پیکسل 8a و گوشی‌های آینده فعال شود. گوگل در آپدیت QPR1 اندروید ۱۴، افزونه اطلاعاتی جدیدی را به بخش آمار باتری اضافه کرد که تعداد چرخه شارژ و تاریخ تولید باتری را نشان می‌داد.

اگرچه این افزونه چندان کاربردی نبود، اما برای برخی کاربران می‌توانست مفید باشد. این افزونه در آپدیت مارس ۲۰۲۴ (اسفندماه) از گوشی‌های پیکسل، ناپدید شد. طبق گفته گوگل، اساساً این افزونه هرگز قرار نبود در گوشی‌های موجود نشان داده شود.

نمایش اطلاعات باتری در پیکسل 8a

اینکه دقیقاً چرا این افزونه در وهله اول روی پیکسل‌های موجود نشان داده شد، مشخص نیست، اما خود آمار اغلب دقیق نبود. همچنین برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن بود که گوگل قصد دارد در آینده اطلاعات مربوط به سلامت باتری را نیز اضافه کند؛ اما این افزونه به یکباره در آپدیت اخیر به‌کلی حذف شد.

احتمال دارد که در گوشی پیکسل 8a این قابلیت با تغییرات کاربردی‌تر برای کاربران فعال شود. انتظار می‌رود که پیکسل 8a تا چند ماه دیگر عرضه شود؛ به احتمال فراوان در کنفرانس گوگل I/O در ماه می (اردیبهشت ۱۴۰۳) شاهد رونمایی این گوشی میان‌رده محبوب باشیم.

براساس برخی شایعات، پیکسل 8a نسبت به مدل قبلی افزایش قیمت خواهد داشت. انتظار می‌رود قیمت مدل پایه این گوشی با ۱۲۸ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی حدود ۵۷۰ یورو باشد. نسخه ۲۵۶ گیگابایتی نیز احتمالاً با قیمت ۶۳۰ یورو عرضه شود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین