با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
پای مدیرعامل مایکروسافت به دادگاه گوگل کشیده شد
عکس : مدیرعامل مایکروسافت
.

وزارت دادگستری ایالات متحده، گوگل (بخش جستجوی شرکت آلفابت ) را متهم کرده است که با پرداخت میلیاردها دلار در سال به رقبا، سازندگان گوشی‌های هوشمند و اپراتورهای بی‌سیم، به طور غیرقانونی انحصار و سلطه خود بر این حوزه را حفظ کرده و موتور جستجوی خود را به گزینه پیش‌فرض دستگاه‌های تلفن همراه و مرورگرهای وب تبدیل کرده است. از سویی دیگر گوگل با همواره این اتهامات را رد کرده است و کیفیت موتور جستجوی خود را دلیل سهم بازار قابل توجه می‌داند.

حتی مایکروسافت هم نمی‌تواند به انحصار گوگل پایان دهد

اکنون وزارت دادگستری امریکا امیدوار است برای کمک به اثبات ادعای خود از ساتیا نادلا و سایر مدیران مایکروسافت استفاده کند تا نشان دهد که حتی شرکتی در مقیاس و منابع مایکروسافت نمی‌تواند به انحصار گوگل در بازار جستجو حتی نزدیک شود.

هفته گذشته، جاناتان تینتر، مدیر توسعه کسب‌و‌کار مایکروسافت، شهادت داد که این شرکت علیرغم این که مایل به ارائه شرایط بسیار بهتر از گوگل و پرداخت چندین میلیارد دلار به اپل بوده، نتوانسته قراردادی را برای قرار دادن برنامه جستجوی بینگ خود بر روی محصولات اپل تنظیم کند و در پایان، اپل باز هم قرارداد جدیدی با گوگل امضا کرده است.مایکروسافت نمی‌تواند در محصولات اندرویدی‌اش بینگ را به جای گوگل تنظیم کند

تینتر همچنین به دادگاه گفت که گوشی هوشمند سرفیس دوئومایکروسافت برای استفاده از سیستم عامل موبایل اندروید باید از جستجوی گوگل استفاده کند و امکان استفاده از بینگ در دستگاه‌های این شرکت توسط آلفابت محدود شده است. نادلا شخصاً در برخی از این مسائل با همتای خود در گوگل، ساندار پیچای، گفتگو داشته است و احتمالاً در دادگاه امروز در مورد آن مکالمات از او سؤال خواهد شد.

ساتیا نادلا در توسعه بینگ توسط مایکروسافت نقش مهمی داشته است. اما در نهایت این موتور جستجو محکوم به شکست برای رسیدن به گوگل و تصرف بخش قابل توجهی از بازار تبلیغات آنلاین ایجاد شده است.

موتور جستجوی بینگ در گوشی‌های همراه بسیار ناموفق بوده است

در حالی که بینگ در سیستم عامل ویندوز و رایانه‌های رومیزی به خاطر ادغام با مرورگر اج توانسته سهمی از بازار به دست بیاورد، اما در دستگاه‌های تلفن همراه که در آن افراد زیادی از گوگل استفاده می‌کنند، بسیار عقب افتاده است.

ایده فروش بینگ به اپل هم به جایی نرسید

چندی پیش حتی مایکروسافت برای فروش بینگ به اپل تلاش کرد، معامله‌ای که طبق آن جایگزین گوگل به عنوان گزینه پیش فرض در دستگاه‌های سازنده آیفون می‌شد. اما این گفتگوها هم به هیچ نتیجه‌ای نرسید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین