با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
برای جلوگیری از نفوذ هکرها، تلفن همراه خود را مجددا راه‌اندازی کنید!
عکس : هک کردن تلفن همراه

به گزارش سیتنا، آژانس امنیت ملی ایالات متحده (NSA) در سندی با عنوان «بهترین شیوه‌ها»، توصیه‌هایی را به مردم ارائه کرد که شامل دستورالعمل‌هایی برای تقویت محافظت از تلفن‌های هوشمند در برابر نفوذ هکر ها می‌شود.

به گزارش سرویس اخبار امنیت سایت شات ایکس و به نقل از سیتنا

گوشی را ری‌استارت کنید

طبق گزارشی که روزنامه استاندارد در این زمینه منتشر کرد، برجسته‌ترین توصیه این بود که حداقل هفته‌ای یک بار گوشی را بطور کامل ری‌استارت کرده و از نو راه‌اندازی کنید. این مرحله تضمین می‌کند که تمام فرآیندهای در حال اجرا خاتمه می‌یابند و RAM آزاد می‌شود، بنابراین محافظت از تلفن در برابر سوءاستفاده‌های امنیتی که نیازی به دخالت کاربر ندارند، افزایش می‌یابد.

آژانس امنیت ملی توضیح داد که این توصیه بطور خاص، حملاتی را هدف قرار می‌دهد که از آسیب‌پذیری‌ها بدون نیاز به تعامل کاربر، مانند کلیک کردن بر روی پیوندها یا باز کردن فایل‌ها، سوءاستفاده می‌کنند. راه‌اندازی مجدد گوشی می‌تواند این حملات موقتی را متوقف کند. با این حال، اگر این آسیب‌پذیری برای نصب دائمی نرم‌افزارهای نفوذ هکر ها مورد سوءاستفاده قرار گیرد، راه‌اندازی مجدد تأثیر زیادی نخواهد داشت.

این توصیه همچنین شامل کاهش تعداد برنامه‌های نصب‌شده روی تلفن، دانلود برنامه‌ها فقط از فروشگاه‌های رسمی، نصب بروزرسانی‌های دوره‌ای و باز نکردن پیوست‌ها یا پیوندها از پیام‌های غیرقابل اعتماد بود.نکاتی برای دشوارتر کردن فرآیند نفوذ هکرها

دشوارتر کردن فرآیند نفوذ هکرها
عکس : دشوارتر کردن فرآیند نفوذ هکرها

آژانس همچنین توصیه‌های لازم را در صورت وجود تردیدهای امنیتی حاکی از نفوذ هکر ها ارائه کرده است:

از کاور برای دوربین و میکروفون استفاده کنید: این آژانس توصیه می‌کند برای جلوگیری از نفوذ بصری و صوتی هکر ها، دوربین‌ها و میکروفون‌های تلفن را بپوشانید.

اتصالات غیرضروری را خاموش کنید: جمع‌آوری داده‌ها را می‌توان با خاموش کردن Wi-Fi، بلوتوث و سرویس‌های تلفن همراه در مواقعی که به آن‌ها نیاز نیست کاهش داد. همچنین توصیه می‌شود برای کاهش ردیابی مکان توسط هکر ها، خدمات GPS را نیز خاموش کنید.

از یک پین قوی استفاده کنید: آژانس توصیه می‌کند از یک پین حداقل شش رقمی برای محافظت از داده‌ها استفاده کنید.

این توصیه‌ها در زمان افزایش نگرانی‌ها در مورد حریم خصوصی و امنیت دیجیتال ارائه می‌شوند و رویکردی عملی ارائه می‌دهند که می‌تواند به کاربران کمک کند تا از دستگاه‌های خود در برابر هک محافظت کنند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین