با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
هواوی در 13 مردادماه رسماً از HarmonyOS 4.0 رونمایی می‌کند
عکس : سیستم‌عامل اختصاصی هواوی HarmonyOS 4.0
.

توسعه سیستم‌عامل اختصاصی هواوی ادامه دارد و این شرکت حالا مشغول آماده‌شدن برای عرضه HarmonyOS 4.0 در ماه اوت (مرداد) است. ماه اوت همان زمانی است که این غول فناوری چینی هرساله رویداد توسعه‌دهندگان خود را برگزار می‌کند.

هواوی در پستی در شبکه های اجتماعی چینی ویبو به‌طور رسمی تصویری از یک کد برنامه نویسی را منتشر کرده است که می‌گوید از ماه اوت باید چه انتظاری داشته باشیم. به‌علاوه، عدد بزرگ 4 را می‌بینیم که اشاره‌ای به چهارمین نسخه بزرگ از سیستم‌عامل HarmonyOS و تاریخ برگزاری این رویداد است که در 4 اوت (13 مردادماه) برپا خواهد شد.

براساس گزارش‌هایی که پیش‌تر منتشر شده بود، نسخه جدید هارمونی، تعامل‌پذیری بهتری با اکوسیستم 1+8+N هواوی خواهد داشت. این سیستم عامل درحال‌حاضر در فاز بتا به‌سر می‌برد و برخی کاربران تجربه آزمایش آن را به اشتراک گذاشته‌اند.بتای HarmonyOS 4.0 همین حالا به‌صورت محدود منتشر شده است

گوشی‌هایی مثل هواوی P60، میت 50 و میت 40 دستگاه‌هایی هستند که زودتر از همه شانس اجرای این آپدیت را پیدا کرده‌اند. بااین‌حال، عرضه این به‌روزرسانی فقط به داخل چین محدود شده است و انتظار نمی‌رود که پس از عرضه رسمی هم جامعه هدف این آپدیت برای جایی فراتر از داخل چین در نظر گرفته شود.

برندینگ HarmonyOS هنوز محدود به بازار داخلی چین است. البته برخی از قابلیت‌های این سیستم‌عامل احتمالاً به بازار جهانی هم راه پیدا خواهند کرد، اما انتظار می‌رود که در سایر کشورها از نام EMUI استفاده شود.

هارمونی، سیستم‌عامل اختصاصی هواوی برای محصولات مختلف این شرکت است که در مرکز اکوسیستم دستگاه‌های آن‌ها قرار می‌گیرد. این سیستم‌عامل در واکنش به تحریم‌های آمریکا و عدم دسترسی این شرکت به خدمات موبایلی گوگل یا GMS توسعه پیدا کرد. بااین‌حال، هواوی تاکنون بارها اعلام کرده است که کاربران هنوز به‌طور کامل آماده مهاجرت به این سیستم‌عامل و اتکا به آن نیستند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین