با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
.
استفاده مرسدس بنز از ربات‌های انسان‌نما
عکس : استفاده مرسدس بنز از ربات‌های انسان‌نما

مرسدس بنز جدیدترین شرکت خودروسازی است که نحوه استفاده از ربات‌های انسان‌نما برای ماشینی‌کردن «وظایف فنی فیزیکی چالش‌برانگیز که نیاز به مهارت کمی دارند» را آزمایش می‌کند.

روز جمعه، شرکت رباتیک Apptronik از توافق تجاری جدیدی با مرسدس خبر داد که به موجب آن، نحوه استفاده از «سیستم‌های رباتیک پیشرفته» مانند ربات دوپای Apollo این شرکت در فرایند تولید آزمایش می‌شود.

به گزارش سرویس اخبار ربات سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو Apptronik می‌گوید مرسدس بنز درحال بررسی موارد استفاده مختلف Apollo مانند بازرسی و تحویل قطعات به کارگران خط تولید انسانی است. به گفته این شرکت، ربات‌های انسان‌نما به تولیدکنندگان خودروها اجازه می‌دهند تا بدون نیاز به طراحی مجدد امکانات موجود، وظایف تولیدی را خودکار کنند.

رویکرد Apptronik و مرسدس «بر خودکارسازی برخی از وظایف فیزیکی، تکراری و خسته‌کننده متمرکز است که پیداکردن کارمندان قابل اعتماد برای آن‌ها دشوار است.»

آزمایش ربات انسان‌نما Apollo در کارخانه مرسدس

فایننشال تایمز در گزارش خود توضیح می‌دهد که مرسدس آزمایش تعداد نامعلومی از ربات‌های Apollo را در کارخانه مستقر در مجارستان خود آغاز کرده است. این کشور در چند سال گذشته به‌دلیل مهاجرت کارگران به اروپای غربی، با مشکل کمبود نیرو مواجه شده.

«یورگ برزر»، مدیر تولیدات مرسدس می‌گوید:

«این یک مرز کاملاً جدید است و می‌خواهیم پتانسیل رباتیک و خودروسازی را برای پُرکردن شکاف نیروی کار در زمینه‌هایی مانند کارهای تکراری و خسته‌کننده که به مهارت کمی نیاز دارند، درک کنیم و اعضای تیم بسیار ماهر خود را در دسترس خط تولید خواستنی‌ترین خودروهای خود قرار دهیم.»

ربات انسان‌نمای آپولو نزدیک به 180 سانتی‌متر قد دارد و می‌تواند جسمی با حداکثر 25 کیلوگرم وزن را بلند کند. چهره ربات حالت ساده‌لوحانه‌ای دارد، اما سایر ویژگی‌های ظاهری آن تفاوت خاصی با سایر ربات‌های انسان‌نما درحال‌توسعه، مانند ربات Optimus تسلا یا Figure 01 ندارد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین