با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
لوسید موتورز کم مصرف‌ترین خودروی هیبریدی جهان
عکس : لوسید موتورز

به گزارش اطلاعات آنلاین به نقل از نیویورک سان، ماشین‌های هیبریدی از موتور بنزینی خود برای شارژ و نگهداری از باتری استفاده می‌کنند. شرکت‌های خودروسازی با اهداف مختلفی اقدام به طراحی و تولید نسخه‌های هیبریدی از محصولات خود می‌کنند؛ اما مهم‌ترین هدف‌شان صرفه‌جویی در مصرف سوخت و کاهش هزینه مصرف‌کننده تا حد امکان است.

به گزارش سرویس اخبار خودرو سایت شات ایکس و به نقل از اطلاعات فعلا شرکت های خودروسازی فورد و کرایسلر با مصرف 72 گالن در مایل (MPG) رکورددار خودروهای کم مصرف هیبریدی در جهان هستند ولی کم مصرف‌ترین خودروی هیبریدی جهان در حال حاضر در اختیار تویوتا پریوس با مصرف 57 ام‌پی‌جی است.

لوسید موتورز (Lucid Motors) که پیش تر با نام آتیه‌وا (Atieva) شناخته می‌شد، یکی از شرکت‌های تازه صنعت خودروسازی است این شرکت تازه تاسیس آمریکایی باعقد قراردادی قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ در عربستان کارخانه احداث کند که اولین شرکت خودروسازی برقی در خاورمیانه خواهد بود و به ساخت خودروهای الکتریکی خودروان و لوکس مشغول است.

این شرکت ادعا می‌کند خودروی هیبریدی ایر دارای کمتر از 4هزار پوند وزن است که می‌تواند کم مصرف‌ترین خودروی هیبریدی جهان تبدیل شود. البته مسئولان این شرکت می‌گویند این خودرو فعلا 140 گالن در هر مایل مصرف دارد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین