با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
خودرو هیوندای آیونیک 6 بهترین خودروی برقی و بهترین خودرو از نظر طراحی در سال 2023
عکس : خودرو هیوندای آیونیک 6
.
هر ساله انجمنی متشکل از برترین خبرنگاران خودرویی جهان، با بررسی خودروهای جدید اقدام به انتخاب بهترین‌ مدل‌های سال می‌کنند. با شروع به کار نمایشگاه خودروی نیویورک، این انجمن بهترین‌های سال 2023 را معرفی کرده که طبق آرا در نهایت هیوندای آیونیک 6 به عنوان خودروی سال دست یافته است.

درخشش کره‌ای‌ها و کسب چهار جایزه از شش جایزه ممکن


هیوندای آیونیک 6 برای کسب عنوان خودروی سال دو رقیب ب ام و X1/iX1 و کیا نیرو را پیش روی خود داشت. این سدان خوش‌استیل دو جایزه دیگر را از آن خود کرده که عبارتند از بهترین خودروی برقی و بهترین خودرو از لحاظ طراحی. در دسته بهترین خودروی برقی، آیونیک 6 با ب ام و i7 و لوسید Air رقابت داشت. در دسته بهترین خودرو از نظر طراحی هم، رنجرور و لوسید Air رقبای این سدان کره‌ای بودند.
خودرو هیوندای آیونیک 6

سدان برقی هیوندای آیونیک 6 در نسخه‌های مختلفی به‌فروش می‌رسد. مدل پایه از این خودروی جدید کره‌ای به یک موتور برقی با 225 اسب بخار قدرت مجهز است. قدرتمندترین نسخه آن نیز پیشرانه‌ای دو موتوره با 320 اسب بخار قدرت دارد. این خودرو در بهینه‌ترین نسخه می‌تواند تا 581 کیلومتر مسافت را بدون نیاز به شارژ مجدد طی کند. قیمت مدل پایه از آیونیک 6 از 41600 دلار آغاز می‌شود.

کره‌ای‌ها یک نماینده دیگر در بین برندگان دارند و موفق شده‌اند جایزه خودروی پرفورمنس سال 2023 را نیز از آن خود کنند. این عنوان در اختیار کیا EV6 GT است، کراس‌اوور اسپرتی که 576 اسب بخار قدرت و 738 نیوتن متر گشتاور دارد. به لطف این پیشرانه بسیار قدرتمند، EV6 GT صفر تا 60 مایل یا 96 کیلومتر را در زمان 3.4 ثانیه محقق می‌کند! این نسخه البته به‌خاطر ذات اسپرت خود، برد حرکتی محدودتری دارد و باتری آن تا 331 کیلومتر مسافت دوام می‌آورد. برای کسب این جایزه، کیا EV6 GT دو رقیب نیسان Z و تویوتا GR کرولا را کنار زده است.
شاید بدانید این دومین سال پیاپی است که هیوندای سه جایزه را از انجمن WCA کسب می‌کند. با احتساب جایزه کیا EV6 GT باید گفت کره‌ای‌ها از شش جایزه موجود، چهار جایزه را از آن خود کرده‌اند.

لوسید Air و سیتروئن C3 برندگان سایر دسته‌ها


لوسید Air که در چند دسته نامزد دریافت جایزه بود، بالاخره در دسته خودروی لوکس سال عنوان نخست را کسب کرده است. در این دسته ب ام و سری 7 و جنسیس G90 نامزدهای نهایی دریافت جایزه بودند. سیتروئن C3 در جلب نظر مثبت هیئت داوران بهتر عمل نموده و عنوان خودروی شهری سال را دریافت کرده است. این کراس‌اوور جدید فرانسوی با فولکس واگن تایگو و مدل چینی اورا فانکی کَت رقابت داشت.

خودروی سال


گفتنی است هیئت داوران این دوره، شامل 100 خبرنگار خودرویی از 32 کشور مختلف دنیا بود. این هیئت پس از بررسی خودروهای جدید، 30 مدل را به‌عنوان لیست اولیه انتخاب کرده بودند. پس از رأی‌گیری‌ها، این لیست به سه گزینه در هر کلاس محدود شد و برندگان نهایی از بین این سه مدل انتخاب شدند.


ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین