با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
درآمد اینفلوئنسرها: مجموع واریزی به حساب ۱۲۳ اینفلوئنسر ۲۳۰۰ میلیارد تومان است
عکس : درآمد اینفلوئنسرها

سخنگوی اقتصادی دولت اعلام کرد که تعداد اینفلوئنسر های مشمول مالیات بیش از ۵۰۰ هزار نفر هستند. وزارت اقتصاد نیز بر مبنای اجرای وظیفه قانونی، از ۱۲۳ فعال فضای مجازی که بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته‌اند، مالیات اخذ خواهد کرد.

به گزارش سرویس اخبار شبکه های اجتماعی سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو آنطور که خبرگزاری موج گزارش داده، «احسان خاندوزی»، وزیر اقتصاد در نشست خبری امروز خود درباره اخذ مالیات از بلاگرها و اینفلوئنسرها، گفت: «اخذ مالیات از این افراد که بیش از ۵۰۰ هزار نفر هستند، در بودجه آمده بود. ۵۵۱ کاربر شناسایی شده و مشمول حکم قانون بودجه ۱۴۰۱ بودند که ۱۲۳ فعال بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته‌اند و وزارت اقتصاد دنبال اجرای قانون است.»

او تأکید کرد بخش زیادی از این افراد به اجرای قانون تمکین نکرده‌اند که در این راستا پیگیری‌هایی جهت اجرای قانون صورت گرفته است.

مسئله مالیات اینفلوئنسرها، پدیده‌ای است که پیش از این نیز درباره‌اش صحبت شده بود. تیرماه امسال بود که سخنگوی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد درحال صدور برگه متمم برای ۱۲۳ اینفلوئنسر با درآمد دو هزار میلیارد تومانی هستند؛ متممی که موجب می‌شود مالیات دریافتی از آن‌ها بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان شود.

او در این باره اعلام کرده بود: «۱۷ میلیارد تومان برگ تشخیص مالیاتی که به آن اشاره شده بود، برگه‌هایی بوده که پیش از رسیدن اطلاعات کامل بوده است.»

وی با بیان اینکه هم‌اکنون اطلاعات کامل‌تر را دریافت کرده‌اند، اظهار داشت به‌این‌ترتیب اطلاعات فروش و حساب‌ها را نیز کاملاً ارزیابی کرده و درنتیجه به‌واسطه این اطلاعات جدید درحال صدور برگه متمم هستند: «درحال جمع‌بندی اطلاعات هستیم و آن ۱۷ میلیارد تومان لزوماً مالیات ناظر بر دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مالیات نیست و برای برخی افراد است.»

سرپرست مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی پیش‌بینی کرد که درآمدی بسیار بیش از این مقدار، یعنی به‌طور مثال حدود 500 میلیارد تومان و بیشتر مالیات تشخیصی است که امکان وصول آن از سلبریتی‌ها وجود دارد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین