با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
بنیان‌گذاران اینستاگرام اپلیکیشن Artifact خود را تعطیل می‌کنند
عکس : اپلیکیشن Artifact
.

آرتیفکت، اپلیکیشن خبری که توسط « کوین سیستروم » و «مایک کرایگر»، بنیان‌گذاران اصلی اینستاگرام ، یک سال پیش رونمایی شد، حالا به پایان کار خود رسیده است. این اپلیکیشن از هوش مصنوعی برای ارائه اخباری که ممکن است کاربران دوست داشته باشند بخوانند، استفاده می‌کرد. به گفته این استارتاپ، ظرفیت و فرصت بازار این اپلیکیشن به‌اندازه‌ای بزرگ نیست که سرمایه‌گذاری مستمر در آن را تضمین کند.کوین سیستروم، مدیرعامل شرکت، در یک پست وبلاگی نوشت:

«ما چیزی ساخته‌ایم که گروه اصلی کاربران آن را دوست دارند، اما حالا به این نتیجه رسیده‌ایم که فرصت بازار به‌اندازه کافی بزرگ نیست که سرمایه‌گذاری مداوم در این راه را تضمین کند. این اپلیکیشن از امروز تعطیل می‌شود. کاربران دیگر نمی‌توانند نظرات یا پست‌های جدیدی اضافه کنند، ولی Artifact همچنان به شما اجازه می‌دهد اخبار را تا پایان فوریه [اوایل اسفندماه] بخوانید.»

اپلیکیشن Artifact و تعطیلی آن

از زمان رونمایی این اپلیکیشن در بهمن‌ماه 1401، ویژگی‌های جدید و جالبی مانند خلاصه مقالات با استفاده از هوش مصنوعی و قابلیت اظهارنظر درباره مقالات به آن اضافه شده بود. همچنین با قابلیت به‌اشتراک‌گذاری مطالب جالب در وب، مشابه پست‌های ایکس، این اپلیکیشن از تمرکز صرف بر اخبار جلوگیری می‌کرد.

البته Artifact ضعف‌هایی نیز داشت؛ گاهی کاربران نمی‌دانستند با چه نوع اپلیکیشنی طرف هستند. مشخص نبود که آیا Artifact یک پلتفرم مکالمه‌محور مانند ایکس است، یا رقیبی برای پینترست یا یک اپلیکیشن خبری مبتنی بر هوش مصنوعی. این امر احتمالاً منجر به ازدست‌رفتن فرصت‌هایی برای جلب توجه کاربران شده بود.

همچنین تعطیلی اپلیکیشن Artifact در بحبوحه افزایش رقابت اپلیکیشن‌های متن‌محور همانند ایکس و تردز متا صورت می‌گیرد. از سویی، نحوه یافتن اخبار و اطلاعات با ورود هوش مصنوعی درحال تغییر است.

سیستروم می‌گوید که تیم هشت‌نفره‌ای که روی Artifact کار می‌کند راه‌های جداگانه‌ای را طی خواهد کرد. او می‌گوید که شخصاً برای ساختن چیزهای جدید هیجان‌زده است. همچنین او با وجود تعطیلی این اپلیکیشن، اخبار و اطلاعات را بسترهایی حیاتی برای سرمایه‌گذاری استارتاپ‌ها می‌داند و معتقد است که افرادی دیگر با ذهن‌‌های روشن روی چنین ایده‌هایی در این زمینه کار خواهند کرد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین