با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
شهردار نیویورک از اینستاگرام، یوتیوب و تیک‌تاک به‌خاطر آسیب‌رساندن به سلامت روان جوانان شکایت کرد
عکس : شهردار نیویورک

نیویورک پس از اینکه در اواخر ماه ژانویه از شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان عاملی برای «خطر سلامت عمومی» یاد کرد، حالا از متا، گوگل، اسنپ و تیک‌تاک به اتهام «برانگیختن بحران سلامت روان جوانان در سراسر کشور» با شبکه‌های اجتماعی خود مانند اینستاگرام و یوتیوب شکایت کرده است.

براساس گزارش انگجت، این شرکت‌ها در شکایت نیویورک با سه مورد روبرو هستند: مزاحمت عمومی، سهم‌انگاری و سهل‌انگاری آشکار. «اریک آدامز»، شهردار نیویورک که این شکایت را ثبت کرده، در آن یوتیوب ، تیک‌تاک ، اینستاگرام ، فیسبوک و اسنپ‌چت را به «به‌خطر‌انداختن سلامت روان فرزاندانمان، ترویج اعتیاد و تشویق رفتارهای ناایمن» متهم کرده است.

به گزارش سرویس اخبار شبکه های اجتماعی سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو آدامز توضیح می‌دهد که شبکه‌های اجتماعی مذکور از طریق الگوریتم‌های مضر و مکانیسم‌های مبتی بر شانس خود و همچنین اعمال رفتار متقابل در آن‌ها، به چنین اقداماتی دست می‌‌زنند. او اعتقاد دارد که بین افزایش استفاده از شبکه‌های اجتماعی و کاهش سلامت روان جوانان در «بیش از یک دهه» گذشته ارتباطی وجود دارد.

پاسخ گوگل و متا در قبال اینستاگرام و یوتیوب

در مقابل، گوگل و متا به CNBC اعلام کرده‌اند که همیشه با کارشناسان حوزه امنیت جوانان همکاری کرده‌اند و برای والدین ابزارهای کنترل فراهم کرده‌اند. ByteDance، مالک چینی تیک تاک نیز در صحبت با Axios به‌برخی از ویژگی‌های خاص خود مانند ویژگی‌های دارای محدودیت سنی، کنترل‌های والدین و محدودیت زمانی خودکار 60 دقیقه‌ای برای کاربران زیر 18 سال اشاره کرده است.

با این حال، هیچ یک از غول‌های فناوری ویژگی‌های مشکل ساز فهرست‌شده توسط آدامز را تایید نکردند.

این شکایت به دنبال جلسه اخیر سنا در مورد ایمنی آنلاین کودکان شکل گرفته است که در آن مدیرعامل‌های تمام شرکت‌های ذکرشده (به جز گوگل) در آن حضور داشتند. در طول این جلسه، سناتور «لیندسی گراهام» به شبکه‌های اجتماعی گفت که «دست آن‌ها به خون آلوده است» و «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا از خانواده‌هایی که تحت تأثیر این مشکلات قرار گرفته‌اند عذرخواهی کرد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین