با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
سانسور پست‌های حامیان فلسطین در فیس‌بوک و اینستاگرام
عکس : سانسور پست‌های حامیان فلسطین در فیس‌بوک و اینستاگرام
.

به گزارش سیتنا، «هیئت نظارتی متا» که به عنوان «دادگاه عالی» شرکت متا پلتفرم (شرکت مادر فیس‌بوک و اینستاگرام ) هم شناخته می‌شود، اعلام کرد هر دو پلتفرم شبکه اجتماعی، پست‌ های فلسطین ی‌ها و کاربران طرفدار فلسطین را سانسور می‌کنند.به گزارش سرویس اخبار شبکه های اجتماعی سایت شات ایکس و به نقل از سیتنا یکی از اعضای «هیئت نظارتی متا» که از ابتدا با این شرکت بوده است، اعلام کرد متا، امکان مشاهده پست‌های حامیان فلسطین را کاهش داده تا دسترسی به آنها محدود شود.

وی تاکید کرد عدم سیاست شفاف شرکت متا و شفافیت درباره این موضوع، باعث ابهام کاربران درباره مواضعشان شده است. متا با انتقاد سازمان‌های مدافع حقوق بشر و کاربران در گذشته روبرو بوده و نارضایتی داخلی هم در داخل این شرکت، شکل گرفته است.

کارمندان متا هفته گذشته خواستار پایان یافتن سانسور مشاهده پست‌های حامیان فلسطین شده اند

نامه کارمندان متا به زاکربرگ

سانسور و حذف اخبار غزه و فلسطین از فیس بوک
عکس : سانسور و حذف اخبار غزه و فلسطین از فیس بوک

ادعاهای سانسور علیه فیس‌بوک و اینستاگرام ، پیش از این در گزارش‌های دیده بان حقوق بشر در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۳ منعکس شده بود و به مستندسازی مواردی از حذف محتوا و سانسور پست‌ های حامیان فلسطین به دلیل ناسازگاریهای سیاست‌های محتوای متا پرداخته شده بود.

این گزارش‌ها مواردی را برملا کردند که طی آنها، پست‌ های فلسطین ی‌ها و حامیان آنها از جمله مستندات نقض حقوق بشر، در فیس‌بوک و اینستاگرام ، حذف یا از دید کاربران دیگر، مخفی شده‌اند.

کارمندان متا در نامه‌ای که هفته گذشته به مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا ارسال کردند، با اشاره به عدم توجه به جامعه فلسطین و متحدانش، ابراز یاس و ناباوری کرده و خواستار پایان یافتن سانسور پست‌ های فلسطین ی‌ها شده اند.برچسب گذاری حامیان فلسطین در اینستاگرام

ساتسور و برچسب گذاری حامیان فلسطین در اینستاگرام
عکس : ساتسور و برچسب گذاری حامیان فلسطین در اینستاگرام

نگرانی‌هایی هم نسبت به واکنش شرکت متا به پستهای مرتبط با جنگ میان رژیم صهیونیستی و فلسطین مطرح شده و اظهاراتی از افزایش سانسور پس از عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر، وجود دارد.

اینستاگرام گویا واژه «تروریست» را به پروفایل بعضی از کاربران فلسطین ی اضافه کرده که «الحمدالله» نوشتند و از ایموجی پرچم فلسطین در توصیف پروفایل خود پس از این حملات استفاده کردند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین