با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
پروژه 92 اینستاگرام چیست؟
عکس : پروژه 92 اینستاگرام
.
از آن‌جا که توییتر با مدیریت ایلان ماسک تغییرات زیادی را به خود دیده، برخی از کاربران ناراضی این شبکه اجتماعی به دنبال یک جایگزین هستند. بنیان‌گذار توییتر جک دورسی به‌تازگی رقیب خودش را برای توییتر با نام بلواسکای عرضه کرده و حالا اینستاگرام هم به دنبال راه‌اندازی اپلیکیشن مشابهی است که فعلاً با نام پروژه 92 شناخته می‌شود.

پروژه 92 که به‌تازگی اولین تصاویر آن درز کرده، رقیب اینستاگرامی توییتر است. این پلتفرم قرار است یک اپلیکیشن مجزا اما براساس اینستاگرام باشد که با پروتکل شبکه اجتماعی غیرمتمرکز ActivityPub یکپارچه می‌شود. به این ترتیب کاربران می‌توانند اکانت و فالورهای خود از سایر شبکه‌های اجتماعی با پشتیبانی از ActivityPub مانند Mastodon را به پروژه 92 بیاورند. گفتنی است امکان انتقال اکانت و فالورها از توییتر و احتمالاً اینستاگرام وجود ندارد.

با این‌حال کریس کاکس مدیر ارشد محصول متا می‌گوید پروژه 92 به صورت خوکار اطلاعات کاربران را از اکانت اینستاگرام آن‌ها جمع‌آوری می‌کند. متا هنوز نام عمومی این اپلیکیشن را انتخاب نکرده اما یکی از کاندیداهای احتمالی Threads خواهد بود. به گفته متا تمرکز در این اپ روی «امنیت، راحتی استفاده و قابلیت اتکا» خواهد بود تا تولیدکنندگان محتوا مطمئن باشند جایی برای ساختن و افزایش تعداد مخاطبین خود دارند.

به گفته کاکس متا با برخی از سلبریتی‌ها مثل DJ Slime، Oprah و Dalai Lama برای حضور در این شبکه اجتماعی جدید به توافق رسیده است. برنامه‌نویسی برای این اپ از زمستان سال گذشته شروع شده و متا سعی دارد هر چه زودتر آن را منتشر کند.

متأسفانه باید انتظار داشت این شبکه اجتماعی هم نیامده در ایران فیلتر شود. با این‌حال سابقه فیلترینگ در ایران نشان داده که کاربران در هر صورت و با هر روشی از پلتفرم‌های مورد علاقه خود استفاده خواهند کرد؛ هرچند برخی آمارسازی‌های غیرمستند ادعا کنند ایران تنها به ۱۰ درصد ترافیک خارجی نیاز دارد!
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین