با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
نخستین نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن «Appex» دوم تا پنجم بهمن ماه ۱۴۰۲ در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.
عکس : نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن Appex
.

نشست خبری نمایشگاه اپکس دیروز دوشنبه 8 آبان ماه با حضور «علی معین»، رئیس ستاد اجرایی نمایشگاه اپکس، «رضا الفت‌نسب»، رئیس شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه، «آرش سروری»، دبیر شورای سیاست‌گذاری این نمایشگاه و اصحاب رسانه در تالار اصفهان نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.بر اساس این گزارش علی معین، رئیس ستاد اجرای نمایشگاه، لزوم برگزاری نمایشگاه اپکس را هویت‌بخشی به اپلیکیشن‌ها دانست و گفت: نمایشگاه مهم‌ترین عاملی است که به یک حوزه هویت مستقل می‌بخشد. همچنین باوجود بیش از ١۴٠ میلیون خط تلفن همراه در کشور و متعدد بودن اپلیکیشن‌ها برگزاری این نمایشگاه ضروری است.

او درباره لزوم برگزاری نمایشگاه اپکس گفت: وجود نمایشگاه تخصصی و برگزاری رویداد تخصصی در حوزه اپلیکیشن‌ها می‌تواند برای شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها مفید باشد، زیرا با نفوذ ضریب بالای آمار موبایل در کشور وجود نمایشگاهی ضروری به نظر می‌آید.

او با اشاره به وضعیت اینترنت در کشور ادامه داد: این را می‌دانیم که اینترنت شرایط مناسبی ندارد اما ما سعی می‌کنیم چراغ این حوزه را حتی به سختی روشن نگه داریم، به همین دلیل در این نمایشگاه علاوه‌بر اپلیکیشن‌ها و شرکت‌ها، نشست‌ها و برنامه‌های محتوایی متعددی داریم.

به گفته الفت‌نسب، چالش‌های اپلیکیشن‌ها در حوزه رگولاتوری باید محل بحث باشد و ما درنظر داریم به‌عنوان برگزارکننده این نمایشگاه به اپلیکیشن‌ها در این راستا کمک کنیم. زیرا شرایط خاص سیاسی و اقتصادی کشور در مرحله گذر است.

به گفته الفت‌نسب یکی از اصلی‌ترین مسائل موجود، مهاجرت نیروی انسانی و کمبود آن در کشور است و با این وضعیت حاکمیت باید نگران آینده کشور در این حوزه باشد.

دبیر شورای سیاست‌گذاری در خصوص همکاری مشترک با بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: سیاست بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای متفاوت شده است و شرایط همکاری خیلی راحت نیست، برای نمایشگاه اپکس هم همکاری خاصی صورت نگرفته است.

آرش سروری، دبیر شورای سیاست‌گذاری گفت که تا الان ٣٢ شرکت ثبت نام کرده‌اند. علاوه بر غرفه‌ برای محتواسازی هم پنل و نشست‌هایی تدارک دیده شده است. همچنین استارت‌آپ‌ها به سه دسته کوچک، متوسط و بزرگ تقسیم می‌‌شوند که استارت‌های بزرگ به استارت‌‌آپ‌های کوچک کمک کنند و انتقال تجربه داشته باشند.

این نمایشگاه با اهدافی همچون

- فرهنگ سازی و ایجاد تبادل افکار بدیع و ایجاد الگوی بهینه

- افزایش سطح فعالیت های تجاری،سرمایه گذاری و درآمد زایی

- پیوند تکنولوژی و اپلیکیشن های کاربردی

- بسترسازی لازم به جهت ارائه حداکثری ظرفیت ها و توانمندی های شرکت های داخلی

- اشتغال زایی و رشد همکاری های ملی و بین المللی، قرار است فعالین این حوزه در دور هم جمع کند.

در کنار نمایشگاه برنامه های جانبی همچون پنل های انتفال تجربه، آموزشی و نشست های متنوع با موضوعات تنظیم گری در حوزه نرم افزار و ... برگزار شود.

این نمایشگاه متشکل از شرکت ها و فعالین گروه هایی همچون اپلیکیشن ها، کسب و کارهای نوپا، توسعه دهندگان، شتاب دهندگان و سرمایه گذاران خطر پذیر، کسب و کارهای آنلاین، اپراتورهای تلفن همراه، تبلیغات دیجیتال، تولید کنندگان محتوا، کسب و کارهای نوآوری مالی، مراکز فن آوری، شبکه های اجتماعی، بازی های رایانه ای و... می باشد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین