با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اروپا به دلیل تضاد منافع گوگل را به تجزیه کسب و کار تبلیغاتی اش تهدید کرد
عکس : تبلیغات در گوگل
.
قانونگذاران اتحادیه اروپا همچنین تهدید کردند شدیدترین مجازات را برای شرکت تعیین خواهند کرد.

کمیسیون اتحادیه اروپا اتهامات خود علیه گوگل را در حالی اعلام کرده که تحقیقات درباره رفتارهای گوگل مانند ترجیح سرویس های تبلیغاتی خود بر دیگران را از ۲ سال قبل آغاز کرده بود. این عملکرد گوگل نیز ممکن است به جریمه ای تا سقف ۱۰ درصد درآمد جهانی اش منجر شود.

این خطری بزرگ برای گوگل محسوب می شود زیرا فناوری تبلیغاتی شرکت درآمدزاترین بخش شرکت بوده و ۷۹ درصد درآمد شرکت در سال گذشته را تامین کرده است.

در سال ۲۰۲۲ میلادی درآمد تبلیغاتی در سرویس های مختلف مانند جستجو، جی میل، گوگل پلی، گوگل مپس، یوتیوب ادورتز، گوگل اد منیجر، اد ماب و اد سنس به ۲۲۴.۵ میلیارد دلار رسید.

مارگارت وستاگر کمیسیونر آنتی تراست اتحادیه اروپا اعلام کرد گوگل باید بخش هایی از کسب و کار فناوری تبلیغاتی خود را بفروشد زیرا تغییر عملکرد شرکت احتمالا تاثیری در رفتارهار ضد رقابت آن نخواهد داشت.

او در یک کنفرانس خبری گفت: به عنوان مثال گوگل می تواند بخش ابزارهای فروش خود، DFP و AdX را بفروشد. با انجام این کار تضاد منافع به پایان می رسد. البته می دانم این اظهار نظر تاثیرگذاری است اما انعکاسی از ماهیت بازارها، چگونگی عملکرد آنها است و همچنین نشان می دهد چرا یک تعهد رفتاری خارج از بحث است.

گوگل مخالفت خود با اتهامات کمیسیون را اعلام کرد.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین