با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
برگزاری نمایشگاه E3 در سال‌های 2024 و 2025 هم منتفی شد!
عکس : برگزاری نمایشگاه E3 در سال‌های 2024 و 2025 هم منتفی شد
.
خبر امروز ممکن است کسانی را که نسبت به احیای احتمالی نمایشگاه بازی‌های ویدیویی E3 امیدوار بودند، ناامید کنند. نمایشگاه E3 سال 2023 که قرار بود ماه گذشته در مرکز همایش‌های لس آنجلس برگزار شود، چند ماه قبل رسماً لغو شد و اکنون به نظر می‌رسد که نمایشگاه‌های برنامه‌ریزی شده برای سال‌‌های 2024 و 2025 نیز حداقل در این مکان برگزار نخواهند شد. با دیجی رو همراه باشید.

دپارتمان گردشگری شهر لس آنجلس به تازگی اطلاعاتی را از آخرین جلسه خود که روز 21 ژوئن (31 خرداد) برگزار شده بود، منتشر کرده است. در این جلسه اسلایدی از آمار مالی نمایشگاه‌های شهر پخش و خاطرنشان شده که این اعداد و ارقام شامل “لغو E3 برای سال‌های 2024 و 2025 هم می‌باشد”.

همین یک جمله تایید می‌کند که Entertainment Software Association، یعنی همان گروه تجاری صاحب امتیاز E3، تصمیم گرفته که نمایشگاه سنتی و محبوب خود را در مرکز نمایشگاه‌های لس آنجلس برگزار نکند. درست است که این احتمال وجود دارد که این گروه تصمیم بگیرد E3 را در مکان دیگری برگزار کند، اما تاکنون هیچ اعلامیه‌ای در مورد آینده نمایشگاه ارائه نکرده است.

E3 2023 قرار بود اولین نمایشگاه فیزیکی بعد از سال 2019 و اتمام همه‌گیری کووید-19 باشد. با این حال، ناشران بزرگ بازی، از جمله هر سه سازنده کنسول (سونی، مایکروسافت و نینتندو) تصمیم گرفتند که هیچ کنفرانس و نمایشی در این رویداد نداشته باشند.

در حالی که E3 امسال لغو شد و ممکن است برای همیشه نیز کنار گذاشته شود، صنعت بازی‌های ویدیویی همچنان تعدادی رویداد مجازی را در همان دوره زمانی مرسوم E3 یعنی اوایل ژوئن (اواسط خرداد) برگزار کرد. از جمله این رویدادها می‌توان به نمایش بازی‌های ایکس باکس مایکروسافت اشاره کرد. همچنین رویدادهایی مانند Summer Games Fest هم برگزار شدند که شامل معرفی تعداد زیادی بازی جدید، پخش تریلرها و محتوای دیگر از ناشران و توسعه دهندگان مختلف بود.

درست است که E3 بسیار محبوب بود و تعطیل شدن آن می‌تواند ناراحت کننده باشد، اما هنوز هم تعداد زیادی رویداد مبتنی بر بازی‌های ویدیویی وجود دارد که علاقه‌مندان می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند. مانند نسخه‌های مختلف PAX Expo. همچنین نمایشگاه بزرگ گیمزکام نیز همه ساله در شهر کلن آلمان برگزار می‌شود و امسال هم از 23 تا 27 اوت 2023 (1 تا 5 شهریور) شاهد برگزاریش خواهیم بود.

در آخرین خبر، وب‌سایت Engadget گزارش داده که طبق بیانیه ESA، این گروه تجاری “در حال حاضر در حال مذاکره با اعضای خود و سایر سهامداران در مورد سرنوشت E3 2024 (و بعد از آن) است و در حال حاضر هیچ تصمیم نهایی در مورد نمایشگاه گرفته نشده است.”
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین