با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
طبق تحقیقات والدین برای ایمن‌ شدن استفاده فرزندان از اینترنت چه می‌کنند؟
عکس : استفاده فرزندان از اینترنت
.

گروهی از والدین مهم‌ترین قوانینی را که برای ایمن نگه داشتن فرزندان شان در فضای آنلاین وضع می‌کنند به اشتراک گذاشته اند که از آن جمله می‌توان به عدم پذیرش درخواست غریبه ها، عدم به اشتراک گذاشتن داده‌های شخصی مانند آدرس خانه، پرداخت نکردن هیچ گونه هزینه آنلاین و دانلود هر چیز قبل از گرفتن اجازه اشاره کرد.

همچنین یک نظرسنجی از ۱۰۰۰ والدین ، نشان داده است که آن‌ها فقط به فرزندان خود اجازه می‌دهند با دوستان یا اعضای خانواده در زندگی واقعی صحبت کنند و اجازه نمی‌دهند هنگام چت آنلاین اسامی را رد و بدل کنند. بیش از یک سوم از افراد مورد بررسی (۳۴ ٪) می‌گویند که نگران امنیت آنلاین فرزندان خود هستند؛ اما در همین حین، از هر ۱۰ نفر یک نفر تصریح کرده است که هیچ قانونی برای فرزندان خود در هنگام استفاده از اینترنت وضع نکرده اند.

علاوه بر این، تنها ۳۲ درصد از شرکت کنندگان کنترل‌هایی را برای نظارت بر عکس‌ها و ویدیو‌هایی که فرزندان شان در رسانه‌های اجتماعی پست می‌کنند در نظر گرفته‌اند.

این تحقیق توسط Tesco Mobile and Internet Matters انجام شده است. این در حالی است که کودکان برای دور زدن کنترل‌های والدین ، از یک ترفند فریبنده آیفون استفاده می‌کنند.راشل سوئیفت، مدیر ارشد مشتریان Tesco Mobile، می‌گوید: ما اهمیت در ارتباط بودن و فرصت‌هایی را که فناوری می‌تواند برای کودکان باز کند، می‌دانیم؛ اما از این تحقیق مشخص است که بسیاری از خانواده‌ها با چالش‌هایی مواجه هستند که بدانند چگونه فرزندان خود را به صورت آنلاین ایمن نگه دارند.

این مطالعه همچنین نشان داد که تقریبا نیمی از والدین (۴۹ ٪) برای تصمیم گیری در مورد این که کدام قوانین ایمنی آنلاین باید به طور کلی اجرا و در آن تفاوت‌های بین نسلی نیز رعایت شود، با چالش مواجه هستند؛ به گونه‌ای که از هر ۱۰ شرکت کننده، ۸ نفر به کودک زیر ۱۳ سال اجازه دسترسی به اینترنت را می‌دهند.

همچنین مشخص شد که ۴۵ ٪ در مورد میزان معمول آزادی آنلاینی که یک کودک باید داشته باشد مطمئن نیستند و ۷۶ ٪ به سادگی آرزو کردند که‌ ای کاش امنیت آنلاین اصلاً مسئله‌ای نبود و دنیا برای بچه‌ها مثل گذشته ساده باشد.

۱۰ قانونی که والدین برای مراقبت از کودکان هنگام استفاده از اینترنت به اشتراک گذاشته اند:

درخواست افراد غریبه را نپذیرید

-اطلاعات شخصی را به اشتراک نگذارید

-آدرس خود را به اشتراک نگذارید

-قبل از دانلود هر چیزی اجازه بگیرید

-برای هیچ چیز آنلاین هزینه پرداخت نکنید

-مشخصات کارت بانکی را در اینترنت قرار ندهید

-فقط با دوستان واقعی یا اعضای خانواده صحبت کنید

-هیچ گونه اطلاعات شخصی را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک نگذارید

-اگر افراد را نمی‌شناسید در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی درخواست دوستی آن‌ها را نپذیرید

-در چت‌های گروهی افراد را با القاب بد صدا نکنید

منبع: الیوم السابع

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین