با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
قیمت اینترنت ماهواره ای در ایران
عکس : قیمت اینترنت ماهواره ای در ایران
.

به نظر می‌رسد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با یکی از شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت ماهواره ای به توافق رسیده است. تعرفه خدمات اینترنت ماهواره ای قانونی چقدر است؟ماجرای اینترنت ماهواره‌ای طی یک سال اخیر حرف و حدیث‌های بسیاری در داخل کشور به‌وجود آورده و اشخاص مطرحی نظیر ایلان ماسک و برخی کمپانی‌های تولیدکننده موبایل مثل سامسونگ مدعی شده‌اند به‌زودی اینترنت ماهواره ای بدون محدودیت را به گوشی های هوشمند می‌آورند و فیلترینگ را دور خواهند زد.

ارائه اینترنت ماهواره ای قانونی در ایران

برای کشوری مثل ما که با اینترنت سراسر فیلتر سر و کار داریم، اینترنت ماهواره ای می‌تواند روزنه امیدی هر چند کوچک باشد. در اقدامی غیرمنتظره و عجیب، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر از نهایی شدن مذاکراتش با شرکت یاه کلیک (زیرمجموعه یاه ست) داده و اعلام کرده آنها شرایط و ضوابط تعیین شده مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات کشور را پذیرفته‌اند.

به‌نظر می‌رسد کارگروهی از ایران در محل سرکنسولگری واقع در دوبی با شرکت یاه کلیک به این نتیجه نهایی رسیده است. در جلسه پایانی مذاکرات ایران با یاه ست، قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سرکنسول ایران، مشاور وزیر ارتباطات در امور بین‌الملل و چند نفر دیگر حضور داشتند.

همچنین گفته شده سند پذیرش قواعد سرزمینی ایران در راستای ارائه خدمات ماهواره‌ای به امضای شرکت یاه کلیک رسیده و مقدمات انتقال فناوری مذکور فراهم شده است. پس از طی مراحل و فرآیندهای اداری لازم در داخل کشور، این مجوز به یاه کلیک داده می‌شود تا بتواند فعالیت‌های مربوط به فعال سازی اینترنت ماهواره‌ای را آغاز کند.

لازم به ذکر است شورای مقررات گذاری رادیویی اتحادیه جهانی مخابرات پس از این‌که ایران از استارلینک شکایت کرد، موضوع پذیرش قواعد سرزمینی کشورمان را برای شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مورد تأکید قرار داد و پس از آن مقرر شد تنها در صورتی شرکت‌ها می‌توانند اقدام به فعال سازی اینترنت ماهواره‌ای خود در داخل ایران کنند که قواعد و مقررات داخلی ما را قبول نمایند.

اما حالا هزینه استفاده از خدمات اینترنت ماهواره ای یاه کلیک چقدر است؟ آن‌طور که از شواهد و قرائن پیداست، هزینه استفاده از خدمات یاه کلیک نجومی بوده و مناسب اقشار ثروتمند جامعه است. نصب تجهیزات یاه کلیک حدود ۴۵۹ دلار هزینه خواهد داشت و بسته های اینترنتی این شرکت به‌صورت یک ماهه به شرح زیر خواهد بود:

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین