با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
چند راه ساده برای صرفه‌جویی در مصرف اینترنت
عکس : اینترنت


اصلی‌ترین راهکار در مدیریت مصرف اینترنت ، مربوط به گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها می‌شود. گران‌بودن اینترنت همراه نسبت به اینترنت‌های ثابت، باعث می‌شود که کاربران کمی دست به عصاتر شده و به‌دنبال راه‌هایی برای کاهش مصرف و صرفه‌جویی در استفاده از داده‌ها باشند.

به همین منظور راه‌هایی پیشنهاد شده است که می‌تواند به‌صورت واقعی به کاهش مصرف اینترنت کمک کند.

چند راه ساده برایصرفه‌جویی در مصرف اینترنت | مصرف اینترنت را چگونه مدیریت کنیم؟

رجوع به اینترنت ثابت

اولین توصیه برای کاهش مصرف اینترنت این است که وب‌گردی‌های‌تان را درصورت امکان به زمانی واگذار کنید که به اینترنت ثابت دسترسی دارید؛ به‌عنوان مثال اگر در خانه اینترنت ثابت دارید، اینترنت گوشی را از حالت داده سیم‌کارت خارج کرده و به وای‌فای منزل متصل شوید. همچنین برخی کافه‌ها و رستوران‌ها دارای اینترنت وای‌فای هستند و مقدار یا زمان محدودی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند؛ بنابراین چه خوب است که از این فرصت برای انجام برخی امور استفاده کنید. این کارها باعث کاهش مصرف داده‌های سیار و در نتیجه صرفه‌جویی در حجم اینترنت می‌شود.

استفاده از برنامه‌های مدیریت ترافیک

نرم‌افزارهای مدیریت ترافیک اینترنت مانند «Data Saver» در مرورگرها یا برنامه‌های مشابه با ویژگی‌های کاهش مصرف داده، می‌توانند در راه مدیریت داده‌ها به شما کمک شایانی کنند. توجه داشته باشید که بسیاری از گوشی‌های هوشمند و حتی برنامه‌های گوناگون این حالت را در خود دارند و می‌توانند در چنین مسیری به کمک شما بیایند. اینجا فقط لازم است کمی حوصله داشته باشید و در تنظیمات گوشی یا برنامه‌های پرمصرف، عبارت Data Saver را جست‌وجو کنید. به یاد داشته باشید که یکی از بهترین راه‌ها برای مدیریت مصرف اینترنت در گوشی‌های هوشمند و همچنین تبلت‌ها Data Saver است.

محدودیت پس‌زمینه برنامه‌ها

تنظیم کنید که برنامه‌ها در پس‌زمینه گوشی داده‌ها را مصرف نکنند. بسیاری از برنامه‌ها فعالیت‌های خود را در پس‌زمینه ادامه می‌دهند که ممکن است باعث مصرف بیشتر اینترنت شوند.

استفاده آفلاین

برخی از برنامه‌ها به شما این امکان را می‌دهند که مطالب را برای استفاده آفلاین دانلود کنید. این کار می‌تواند به کاهش مصرف اینترنت کمک کند.

جایگزینی اپ‌های پرمصرف

اپ‌هایی هستند که اینترنت موبایل شما را به‌شدت مصرف می‌کنند؛ بنابراین خوب است در استفاده از این اپ‌ها تجدید نظر کرده و اپلیکیشن‌های دیگر را جایگزین آنها کنید. در بیشتر مواقع می‌توانید اپ‌های کم‌مصرفی را پیدا کنید که علاوه بر اینکه نیازهای شما را برآورده می‌کنند، مصرف داده‌های شما را هم بالا نمی‌برند. پیدا کردن چنین اپ‌هایی با جست‌وجوی ساده در اینترنت و فروشگاه‌های اپلیکیشن امکان‌پذیر است.

به‌روزرسانی فقط با وای‌فای

حتما متوجه شده‌اید که بسیاری از برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها بدون اجازه شما شروع به به‌روزرسانی می‌کنند. در عین حال کاملا مشخص است که شما دوست ندارید بسته‌های گران‌قیمت اینترنت موبایل خود را با به‌روزرسانی برنامه‌های مختلف از دست بدهید! بنابراین خیلی راحت برای اینکه به چنین وضعی دچار نشوید، به بخش تنظیمات تلفن همراه یا تبلت خود بروید و در قسمت Auto- apps به‌روزرسانی از طریق وای‌فای را انتخاب کنید.

بدین شکل اپ‌های گوناگون تنها درصورت اتصال گوشی هوشمند شما به اینترنت وای‌فای به‌روزرسانی می‌کنند. البته طبیعی است که اینترنت ثابت نیز برای خود قیمتی دارد، اما در هر صورت، ثابت‌ها در همه جای دنیا از اینترنت موبایل ارزان‌تر هستند. به همین دلیل به‌صرفه‌تر نیز خواهند بود. البته در برخی نقاط جهان از جمله ایران، سرعت اینترنت موبایل از ثابت بیشتر است و طبیعی است که برخی دوست دارند با استفاده از داده‌های اینترنت همراه، اپلیکیشن‌های خود را به‌روزرسانی کنند، اما باید بدانند که هزینه‌اش را نیز باید بپردازند!

استفاده از مرورگر کم‌مصرف

مرورگرهای مختلفی در فروشگاه‌های مخصوص اپ وجود دارند که باعث صرفه‌جویی قابل‌توجهی در مصرف اینترنت تلفن همراه می‌شوند. Opera Mini و UC Browser Mini دو نمونه‌ از این مرورگرهای اینترنتی هستند. همچنین Flynx نیز با بارگذاری لینک‌ها در پس‌زمینه و استفاده از روش‌های مختلف برای حذف «جاوا اسکریپت‌ها» و تبلیغات اضافی در صفحات، موجب کاهش شدید مصرف داده به هنگام وب‌گردی می‌شود.

منبع: همشهری آنلاین

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین